Czarna seria wśród duchownych. Wczoraj Nycz, dziś Hoser. Arcybiskup trafił do szpitala

2021-04-02 18:54
Abp Henryk Hoser
Autor: East News

Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala. Jak przekazał przedstawiciel diecezji warszawsko-praskiej, powodem było zakażenie koronawirusem. Stan duchownego jest stabilny, ale kapłan przebywa na oddziale covidowym.

W czwartek informowaliśmy, że podczas mszy świętej w Archikatedrze Warszawskiej zasłabł kard. Kazimierz Nycz, który najbliższych kilka dni spędzi w szpitalu. W piątek pojawiły się niepokojące informacje o kolejnym duchownym. Jak podaje Fakt, arcybiskup Henryk Hoser trafił do Szpitala Wolskiego w Warszawie. Informację tę w rozmowie z "Super Expressem" potwierdził przedstawiciel diecezji warszawsko-praskiej. Jak udało nam się ustalić, duchowny zaraził się koronawirusem. Kapłan przebywa na oddziale covidowym, ale jego stan jest stabilny.

Przypominamy, że arcybiskup Henryk Hoser w latach 2008-2017 był biskupem diecezji warszawsko-praskiej. Kapłan znany jest m.in. z odwołania z urzędu proboszcza w Jasienicy ks. Wojciecha Lemańskiego. W roku 2011 otrzymał tytuł honorowego obywatela Warszawy. Duchowny z zawodu jest lekarzem.

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE