Atak zimy w Warszawie. Śnieżyca sparaliżowała drogi w stolicy [ZDJĘCIA]

2021-11-30 17:22

Atak zimy w Warszawie 30.11.2021. We wtorek nad stolicę nadciągnęły ciemne chmury, z których co chwilę prószył śnieg. Późnym popołudniem nadciągnęła silna śnieżyca. Krajobrazy błyskawicznie się zabieliły, a na chodnikach i drogach pojawił się śnieg i błoto pośniegowe. Atak zimy doprowadził do drogowego paraliżu - w wielu miejscach utworzyły się potężne korki, a komunikacja miejska jest opóźniona.

Atak zimy w Warszawie 30.11.2021

Wtorek upłynął w Warszawie pod znakiem opadów śniegu - początkowo prószyło przejściowo. Od popołudnia nad stolicą przechodzi jednak silna śnieżyca. Jak prognozują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opady utrzymają się wieczorem i w nocy. 

- W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna spadnie do -2 stopni w Warszawie, a to oznacza, że drogi i chodniki będą bardzo śliskie - prognozują meteorolodzy. 

Atak zimy w Warszawie. Utrudnienia

W związku z silną śnieżycą, na warszawskich drogach utworzyły się gigantyczne korki. Najgorsza sytuacja panuje na trasie S8, Trasie Łazienkowskiej, Wisłostradzie i al. Prymasa Tysiąclecia. Trudne warunki panują też na drogach w centrum miasta.

- Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów WTP. Możliwe znaczne opóźnienia kursów. Przepraszamy za utrudnienia - poinformował chwilę po godz. 17 Warszawski Transport Publiczny. Utrudnienia także na kolei - z powodu śnieżycy pociągi opóźnione są nawet o kilkadziesiąt minut.

Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE