Pędzący samochód - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie Pędzący samochód - zdjęcie ilustracyjne

Auta pędziły przez Warszawę z zawrotną prędkością! Te liczby PRZERAŻAJĄ

2021-02-05 8:57

W zeszłym roku na stołecznych ulicach Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził prawie 1,4 mln pomiarów prędkości; 62 proc. zanotowanych kierowców, czyli 857 tys., przekroczyło prędkość. Wzrósł też odsetek kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h.

Zarząd Dróg Miejskich wskazał, że od kilku lat prowadzi regularne pomiary prędkości aut w kilkudziesięciu punktach stołecznej sieci drogowej. Dodał, że zeszłoroczne pomiary, które zostały przeprowadzone w warunkach pandemii, potwierdziły przypuszczenia drogowców - kierowcy jeździli szybciej.

Dała OGROMNĄ ŁAPÓWKĘ ważnemu urzędnikowi! Za drzwiami czekało już CBA

- O ile między rokiem 2018 a 2019 tych rozpędzających się ponad przepisy kierowców było mniej, o tyle w 2020 roku znów okazało się, że jest ich więcej  - poinformował Jakub Dybalski z ZDM. Dodał, że w zeszłym roku przeprowadzono 1,37 mln pomiarów, które wykazały, że 62 proc. zanotowanych kierowców (857 tys.) przekraczało prędkość. - 38 proc. wszystkich kierowców (530 tys.), którym zmierzyliśmy prędkość przekraczało ją o ponad 10 km/h, czyli dwie trzecie kierowców w Warszawie ma w nosie ograniczenia prędkości - ocenił Jakub Dybalski.

Zima uderzy jak NIGDY. Totalna katastrofa. Rury mogą tego nie wytrzymać, będzie nawet -30!

Najbardziej niepokojący jest odsetek kierowców przekraczających prędkość o ponad 50 km/h, "czyli tych, którzy powinni tracić prawo jazdy". - To niecałe 0,6 proc. całości (ponad 8 tys. kierowców), ale to aż o jedną czwartą wyższy odsetek niż w 2019 r.  - powiedział rzecznik ZDM. 

Południowa Obwodnica Warszawy ZASMRODZI Ursynów? Problemem nie tylko hałas. Co dalej?

Dzięki tym danym można lepiej zrozumieć statystyki wypadkowe w Warszawie za ubiegły rok. - Samych wypadków mieliśmy 664, czyli znacznie mniej niż w 2019 r., ale osób, które w nich zginęły było 44, czyli więcej niż rok wcześniej - podsumował Jakub Dybalski. 

Warszawa: Harley szuka kochającego domu! Jego historia łapie za serce [ZDJĘCIA]

Południowa Obwodnica Warszawy nie daje spać mieszkańcom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE