ZTM zapowiada karę dla przewoźnika

Autobus gnał z pasażerami i otwartymi drzwiami ulicą Dereniową. Chwile grozy na Ursynowie

2022-12-13 18:28

Szokujące zachowanie kierowcy miejskiego autobusu w Warszawie. Mimo tego, że po zabraniu pasażerów z przystanku, drzwi w pojeździe się nie zamknęły, to kierujący i tak ruszył w dalszą trasę. Jedna z pasażerek nagrała całe zajście i film zamieściła na Tik Toku. Urzędnicy zapowiadają, że po wyjaśnieniu sprawy mogą nałożyć karę finansową na operatora.

Autobus gnał z pasażerami przy otwartych drzwiach 

Pasażerowie miejskiego autobusu, który wiózł ich w ubiegłą niedzielę przez Ursynów , byli mocno zdezorientowani, a nawet przerażeni. Gdy kierowca skończył wpuszczać ludzi do pojazdu, jedne drzwi, w tylnej części autobusu, się nie zamknęły. Mimo to solaris ruszył w dalszą trasę i przejechał kilkaset metrów do kolejnego przystanku. Gdy pojazd pędził z otwartymi drzwiami, a do środka wpadało lodowate powietrze, jedna z pasażerek – Amerykanka, mieszkająca w Polsce, nagrała niebezpieczną scenę, a swoje nagranie umieściła na portalu Tik Tok. Dodała również ironiczny komentarz… - W końcu rozumiem gdy ludzie mówią, że Kraków jest lepszy od Warszawy – napisała Kristen.

Autobus nie powinien ruszyć

Z autobusu na szczęście nikt nie wypadł i nikomu nic się nie stało. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. - Autobusy mają systemy uniemożliwiające ruszenie z miejsca w przypadku, gdy drzwi nie są zamknięte. Kierowca natomiast, jeśli wie o tym, że drzwi się nie zamknęły, nie powinien odjechać z przystanku – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasz Kunert.

Będzie kara dla przewoźnika?

Urzędnicy zapewniają, że sprawa jest im znana i została zgłoszona do operatora – firmy Mobilis – z wnioskiem o wyjaśnienia. - Nie tolerujemy tego typu sytuacji i możemy na operatora nałożyć karę finansową. Jednakże wyciągnięcie ewentualnych konsekwencji wobec kierowcy leży po stronie jego pracodawcy – dodał rzecznik.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki