Rondo Wiatraczna

i

Autor: fot. Warszawski Transport Publiczny

Policyjni technicy analizują sprawę

Ostrzelany autobus miejski przy rondzie Wiatraczna? "Szyba gwałtownie pękła"

2022-12-13 11:08

Przerażające doniesienia z Pragi-Południe. Policjanci badają sprawę autobusu miejskiego, który w okolicy ronda Wiatraczna nagle musiał przerwać dalszą jazdę. Kierowca zgłosił, że prawdopodobnie pojazd został ostrzelany z broni pneumatycznej. W autobusie gwałtownie pękła szyba. Mundurowi nie wykluczają żadnej z hipotez.

Padły strzały na Wiatracznej?

Kilkanaście minut po godzinie 7.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od kierowcy autobusu miejskiego linii 125. Mężczyzna musiał zatrzymać pojazd, ponieważ nagle jedna z bocznych szyb rozsypała się w drobny mak. Pasażerka zgłosiła mu, że w szybę coś uderzyło, po czym „szyba gwałtownie popękała”. Na szczęście nikogo nie poraniła.

- Kobieta usłyszała, a następnie zauważyła, że szyba pęka – powiedziała w rozmowie „Super Expressem” podinsp. Joanna Węgrzyniak, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Policja nie potwierdza strzelaniny. Śledczy badają szybę w autobusie

Kierowca stwierdził, że sytuacja jest poważna. Oprócz zaalarmowania służb, zgłosił sprawę również swojemu dyspozytorowi. Pasażerowie musieli opuścić pojazd, a na miejscu pojawili się policyjni technicy. Śledczy zaczęli przesłuchiwać świadków. - Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą przedmiotem naszych analiz. Nie mogę teraz potwierdzać, żadnej z hipotez – podsumowała policjantka z Pragi-Południe.

Informację o zdarzeniu przekazała redakcja portalu rmf24.pl

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki