Autobus rozjechał kobietę na pętli. Makabra na Bemowie [NOWE FAKTY]

2021-07-27 8:00
Autobus rozjechał kobietę na pętli. Makabra na Bemowie [NOWE FAKTY]
Autor: TADEUSZ MRÓZ / archiwum se.pl Autobus rozjechał kobietę na pętli. Makabra na Bemowie [NOWE FAKTY]

Koszmar rozegrał się na pętli autobusowej przy ul. przy ul. Powstańców Śląskich. Piesza przechodziła właśnie przez pasy, gdy nagle huknął w nią autobus. Kobieta nie miała najmniejszych szans w starciu z miejskim kolosem. Zginęła na miejscu. Sprawę przerażającego wypadku bada prokuratura, która uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącego śledztwa. Czy kierowca autobusu usłyszał zarzuty?

Do potwornej tragedii doszło w środę, 7 lipca na pętli autobusowej na Bemowie. Piesza przechodziła przez pasy, gdy nagle uderzył w nią autobus miejski. Była godzina 17:50. Kobieta upadła na ziemię i już się nie podniosła. Nie miała najmniejszych szans w starciu z potężnym, miejskim pojazdem. Zmarła na miejscu.

Udało się dotrzeć do wstrząsającego wideo z kabiny kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszą na pętli przy ul. Powstańców Śląskich. Widać na nim całe zajście. To, co w pierwszym momencie rzuca się w oczy to wrażenie, że autobus jedzie bardzo szybko. Co więcej, na nagraniu słychać, że kierowca z kimś rozmawia - najprawdopodobniej przez komórkę.

Najbardziej szokuje jednak fakt, że po potrąceniu kobiety autobus pojechał dalej, jakby nic się nie stało. Wygląda to tak, jakby kierowca nawet nie zauważył, że przed sekundą przejechał człowieka. - Mężczyzna został zbadany na obecność alkoholu, był trzeźwy - mówiła wówczas kom. Marta Sulowska z wolskiej policji.

Sprawę śmiertelnego wypadku bada Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola. Jak udało nam się ustalić, kierowca autobusu, który potrącił kobietę, nie usłyszał zarzutów. - Postępowanie toczy się w sprawie (in rem), co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów - wyjaśniła Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Obecnie gromadzony jest materiał dowodowy. Mając na względzie dobro prowadzonego dochodzenia, na jego obecnym etapie prokuratura nie przekazuje szczegółowych informacji o poczynionych ustaleniach, jak również wykonanych i zaplanowanych czynnościach - przekazała Aleksandra Skrzyniarz.

Jak przekazała prokurator, sprawa toczy się o czyn z art. 177 par. 2 kodeksu karnego. Chodzi o wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z obowiązującym prawem sprawcy takiego zdarzenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

Mrożący krew w żyłach film z wypadku na Bemowie. Kierowca nie zobaczył, że zabija kobietę.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE