Adoptuj mruczka z Palucha. Te kociaki czekają na Twoją miłość

i

Autor: Monika Jaworska, Schronisko na Paluchu Adoptuj mruczka z Palucha. Te kociaki czekają na Twoją miłość

Druzgocące wieści

Batorek, Puciosław i ponad 200 innych kotów szuka kochających domów. W Schronisku na Paluchu padł rekord niechcianych mruczków

2022-11-03 6:30

Jedne miały wcześniej dom, inne przyszły na świat na ulicy. Ponad 200 kotów ze Schroniska na Paluchu czeka, aż ktoś się o nie upomni i obdaruje miłością. Batorek ma dopiero pięć miesięcy, a już poznał czy jest bezdomność i ból pogruchotanych kości. Puciosław ma za sobą trzy wiosny trafił do schroniska z rankami na łapkach. Takich jak oni ciągle przybywa. Z początkiem listopada Schronisko na Paluchu przekazało druzgocące wieści – tak dużo niechcianych mruczków o tej porze roku jeszcze nie było.

Nowa kociarnia dla mruczków z Palucha

W 2025 roku ma zakończyć się budowa nowego pawilonu dla bezdomnych kotów ze Schroniska na Paluchu. Obecnie mruczki przebywają w sąsiedztwie szczekających czworonogów, co nie jest wymarzoną sytuacją dla zlęknionych i potrzebujących spokoju kotów.

Nowa kociarnia ma powstać przy ul. Wał Miedzeszyński 76 w Wawrze. Pod koniec października jury wyłoniło w konkursie najlepsze projekty architektoniczne tego wyjątkowego miejsca. Pierwsza nagroda - 25 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki – trafiła w ręce architekta Piotra Głowackiego z Krakowa.

"Zwycięzca, architekt Piotr Głowacki z Krakowa, zaproponował dwupiętrowy budynek o prostej, ale eleganckiej bryle. Na piętrze będą duże okna, a w narożniku przy wejściu głównym - wyrazisty podcień. Elewacja na piętrze wyłożona zostanie płytkami ceramicznymi w brązowym kolorze, takim jak pnie drzew. Ostatnia kondygnacja z przestrzeniami na wolny pobyt kotów będzie wycofana w stosunku do frontu elewacji - to pozwoli na urządzenie woliery na zielonym dachu" – opisał zwycięski projekt wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

W nowej kociarni schronienie ma znaleźć nawet 300 dorosłych kotów. Będą tam miały zapewnioną opiekę i leczenie w spokojnych warunkach.

Tak źle jeszcze nie było

Powstanie nowej, większej kociarni dla bezdomnych mruczków jest niezwykle ważne. Zwłaszcza że z pierwszym dniem listopada Schronisko na Paluchu przekazało druzgocące wieści. Kociaków czekających na adopcje niepokojąco przybywa.

"Co się dzieje? 222 koty w schronisku. O tej porze roku chyba nigdy nie było tak źle" - czytamy na facebookowym profilu Schroniska na paluchu. "Pobyt w schronisku, nawet najlepszym, to dla kota koszmar. Samotne, zestresowane, zamknięte w klatkach. Adopcje ratują ich życie! Uratuj choć jednego z nich" - apelują wolontariusze.

W poniższej galerii zdjęć przedstawiliśmy zaledwie kilka kotów, które czekają na swojego człowieka, który obdarzy je opieką i bezwzględną miłością. Czy u Ciebie znajdzie się ciepły kąt, chociaż dla jednego z nich?

Jak adoptować kota z Palucha?

  • Przejrzyj ogłoszenia na stronie www i skontaktuj się telefonicznie z wolontariuszem
  • Możesz też przyjechać do schroniska i na miejscu zapytać o koty do adopcji
  • Złóż ankietę przedadopcyjną - to na jej podstawie pracownik Biura Adopcji przeprowadzi z Tobą rozmowę
  • Pamiętaj, żeby do schroniska zabrać ze sobą transporter
  • Jeśli decyzja pracownika Biura Adopcji będzie pozytywna, nastąpi podpisanie umowy adopcyjnej i przekazanie zwierzęcia osobie adoptującej
Sonda
Czy adoptowałeś kiedyś psa/kota?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają