Świetne informacje

Jak będzie wyglądała nowa kociarnia w Warszawie? Oto wyniki konkursu architektonicznego. Projekty robią wrażenie [ZDJĘCIA]

2022-11-02 6:04

O tym, że na terenie Wawra powstanie pawilon dla bezdomnych kotów ze Schroniska na Paluchu już pisaliśmy. Tym razem poruszamy ten temat, ponieważ ogłoszone zostały wyniki konkursu na wykonanie koncepcji architektonicznej nowej kociarni. Zwycięskie projekty robią wrażenie. Jak będzie wyglądał pawilon dla bezdomnych mruczków?

W Wawrze powstanie pawilon dla bezdomnych kotów

Kociarnia powstanie przy ul. Wał Miedzeszyński 76 w Wawrze. Będzie to filia Schroniska na Paluchu, w której schronienie znajdą bezpańskie i wolnożyjące mruczki. Nowy obiekt ma być czterokrotnie większy niż dotychczasowa przestrzeń dla kotów w Schronisku na Paluchu. W nowym budynku mruczki będą miały zapewnioną opiekę i leczenie w spokojnych warunkach.

To niezwykle ważna inicjatywa, zwłaszcza że bezdomnych kotów w stołecznym schronisku niebezpiecznie przybywa. "Co się dzieje? 222 koty w schronisku. O tej porze roku chyba nigdy nie było tak źle" - poinformowało Schronisko na Paluchu 1 listopada.

Jak będzie wyglądała nowa kociarnia?

Pod koniec października ogłoszone zostały wyniki konkursu na wykonanie koncepcji architektonicznej pawilonu dla bezdomnych kotów. Stołeczny ratusz opublikował na swojej stronie cztery nagrodzone projekty. Trzeba przyznać, że robią wrażenie!

Pierwsza nagroda - 25 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki – trafiła w ręce architekta Piotra Głowackiego z Krakowa. "Pracę doceniono za poszukiwanie właściwej formy budynku o tak wyjątkowej funkcji i lokalizacji. Zaproponowany układ funkcjonalny w największym stopniu wypełnia potrzeby użytkownika. Jednocześnie w opinii sądu projekt umożliwia wprowadzenie dodatkowych usprawnień technologicznych na etapie dalszych prac projektowych. Prosta bryła budynku i użycie wysokiej jakości materiałów na elewacji podnosi rangę obiektu i harmonizuje z leśnym kontekstem. Praca w sposób najbardziej elastyczny pozwala na uszczegółowienie projektu zagospodarowania działki na dalszych etapach projektu" – wyjaśnił ratusz.

Czy tak zatem będzie wyglądała nowa kociarnia w Warszawie? Bardzo prawdopodobne. Ten oraz pozostałe zwycięskie projekty możesz zobaczyć w poniższej galerii zdjęć.

Sonda
Adoptowałeś kiedyś zwierzaka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany