Warszawa szczepi medyków. Która grupa warszawiaków będzie następna?

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Będą szczepić we wszystkich szkołach w Warszawie! Znamy harmonogram

2021-08-25 17:06

Rozpoczęliśmy od poniedziałku bardzo złożony proces szkoleń dla dyrektorów i nauczycieli oraz webinarów dla rodziców. Szczepić będziemy we wszystkich placówkach oświatowych – powiedziała "Super Expressowi" wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Stołeczny ratusz chce przeprowadzić akcję szczepień w trzecim tygodniu września.

- Szykowaliśmy się do tego już od lipca. To olbrzymie wyznanie organizacyjne. Ale jesteśmy już ekspertami po znakomicie przygotowanych punktach szczepień powszechnych, w których zaszczepiliśmy kilkaset tysięcy osób – powiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska, która nawiązała do planu organizacji szczepień dla dzieci w warszawskich placówkach oświatowych.

Szczepienia dzieci w szkołach w Warszawie

Pod koniec sierpnia uczniowie dwóch szkół na Woli – przy Obozowej 60 i Chłodnej 36/46 – jako pierwsi w Polsce będą mogli przyjąć dawkę szczepionki we własnej szkole. To jednak dopiero początek. Takie rozwiązanie ratusz planuje rozszerzyć na całą Warszawę.

- Szczepić będziemy we wszystkich placówkach. Niebawem poinformujemy o szczegółach. Zgodnie z wytycznymi pana ministra zdrowia szczepienia planowane są w trzecim tygodniu września – powiedziała wiceprezydent.

Zobacz: 25.08.2021 Koronawirus w Polsce: Ile zakażeń w środę (25 sierpnia)? Czwarta fala jest już w Polsce? Stan zachorowań w woj. mazowieckim [RAPORT KORONAWIRUS 25.08.2021]

Według harmonogramu przedstawionego przez ratusz do piątku dyrektorzy szkół muszą skontaktować się z punktem szczepień, który miałby realizować szczepienia w ich placówkach. Do 5 września mają odbywać się akcje informacyjne, szkolenia pracowników i webinary dla rodziców. Potem pozostaje już tylko zebrać deklaracje chęci szczepienia i ustalić miejsce szczepienia według zaleceń ministerstwa. Szczepionkę na terenie szkoły, oprócz dzieci będą mogli przyjąć również ich najbliżsi oraz pracownicy szkoły. Punkt szczepień będzie mógł znajdować się w szkole lub w jej okolicy. Akcja szczepień planowana jest od 13 do 19 września.

Sprawdź: Porażająca wizja Jasnowidza Jackowskiego. Mówi o wojsku i truciźnie. O co chodzi?!

10 specjalistycznych karetek dla Mazowsza