Będzie tramwaj na Modlińskiej. Dobra wiadomość dla mieszkańców Białołęki

2021-10-06 12:10
Tramwaj na Modlińskiej
Autor: Tramwaje Warszawskie Tramwaj na Modlińskiej

Dobra wiadomość dla mieszkańców Białołęki! Tramwajarze zabierają się za budowę linii tramwajowej wzdłuż ulicy Modlińskiej. Trasa będzie przedłużeniem tej, która biegnie po ul. Jagiellońskiej, wzdłuż terenu dawnej fabryki samochodów FSO i kończy się pętlą pod trasą Armii Krajowej.

- Ogłosiliśmy przetarg na studium techniczno-ekonomiczne - przekazał rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Co to oznacza? Nim robotnicy wbiją pierwszą łopatę na budowie, będą musieli jeszcze przeprowadzić analizę oddziaływania inwestycji na środowisko, przygotować projekt budowlany i dostać pozwolenie na budowę. - Najważniejsze jednak jest pozyskanie funduszy na inwestycję, np. ze środków unijnych, ale żeby móc z nich korzystać, potrzebna jest szczegółowa dokumentacja - dodał rzecznik.

Jedno jest pewne, tramwajarze zdecydowali się wybudować trasę, która przedłuży tę, która dociera aktualnie w rejon elektrociepłowni na Żeraniu. Tory pobiegną nad Kanałem Żerańskim i wzdłuż ulicy Modlińskiej, tak aby połączyć się z trasą z Młocin na Winnicę. - Wykonawca dokumentacji zaproponuje, jak mają przebiegać nowe tory przez węzeł drogowy ul. Jagiellońskiej i trasy AK. To jedno z najbardziej skomplikowanych zadań, bo być może nie obejdzie się bez przebudowy niektórych estakad - stwierdził Maciej Dutkiewicz.

Planowana trasa uwzględniona został w koncepcjach urbanistycznych w ramach przeprowadzonych warsztatów "Osiedla Warszawy". W opracowaniach dla terenów Polfy Tarchomin, a także obszaru Starych Świdrów, tramwaj wskazano jako podstawową formę obsługi tego obszaru przez transport publiczny. Wykonawca, który podpisze umowę będzie miał 310 dni na przygotowanie dokumentacji.

Tramwaj na Modlińskiej - mapa
Autor: Tramwaje Warszawskie Tramwaj na Modlińskiej - mapa
Super Raport 05.10 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator, PiS oraz ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski) Sedno Sprawy: Piotr Zgorzelski
Sonda
Lubisz jeździć tramwajami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE