Fotoradary na moście Poniatowskiego zdały egzamin! Kierowcy zwolnili

i

Autor: zdm.waw.pl Fotoradary na moście Poniatowskiego zdały egzamin! Kierowcy zwolnili

Fotoradary na Poniatowskim jak maszynki do zarabiania kasy. Jest rekordzista

2021-10-06 6:24

7,5 tysiąca - tylu piratów drogowych zarejestrowały fotoradary, które od połowy września działają na moście Poniatowskiego w Warszawie. Rekordzista tym samym autem wpadł nawet 9 razy. Sześć żółtych puszek, wartych 1,8 mln zł stanęło na wiadukcie nad Powiślem i na samym moście. Udało je się sfinansować z budżetu stolicy. Ich obsługą zajmuje się Główna Inspekcja Transportu Drogowego.

- Na dzień 5 października, urządzenia rejestrujące zainstalowane na moście Poniatowskiego od dnia uruchomienia zarejestrowały łącznie 7,5 tys. naruszeń - wyliczył nam Adam Polej z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Dla porównania podczas tegorocznych wakacji urządzenie stojące na ul. Spacerowej wyłapało zaledwie 2 tys. nierozważnych kierowców. Ostatni fotoradar na Poniatowskim został przełączony w tryb rejestracji tydzień temu. Teraz działa już więc wszystkie sześć skrzynek. Wszystkie rejestrują wykroczenie z 10-kilometrowym zapasem.

Czyli tak naprawdę wyłapują kierowców, którzy jadą 61 km/h i więcej. Takich którzy przekraczają prędkość maksymalnie o 20 km/h jest najwięcej, bo aż 5,7 tys. Na drugim miejscu są auta jadące o maksymalnie 30 km/h więcej niż prędkość dopuszczalna - to 1,3 tys. kierowców. Osób, które jechały więcej niż 100 km/h jest już znacznie mniej. Ale w dalszym ciągu łącznie to jedna czwarta wszystkich, którzy przejeżdżają przez most! Są nowi drogowi rekordziści. Jak informowała Monika Niżniak z GITD, częste są przypadki, że to samo auto dało się „złapać” dwa razy. Absolutnym mistrzem kierownicy okazał się jednak kierowca, którego auto na zostało zarejestrowane nawet 9 razy!

Żółte maszty pracują w rejonie mostu Poniatowskiego przez całą dobę i dokonują pomiarów na każdym pasie ruchu w obu kierunkach. Na moście obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 

Sonda
Czy fotoradary powinny zniknąć z mostu Poniatowskiego?
Fotoradary na moście Poniatowskiego niepotrzebne? Pytamy kierowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE