Kiedy otwarcie POW? Najnowsza plotka i kompromitacja GDDKiA

2021-10-05 14:41
Tunel pod Ursynowem gotowy. Otwarcie opóźnione
Autor: Marek Kudelski/Super Express

Czy tunel POW pod Ursynowem można już nazywać "przeklętym"? Takie pytanie nasuwa się, gdy po raz kolejny mowa o otwarciu ostatniego, nieoddanego kierowcom odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. W internecie zawrzało, gdy pojawiła się plotka o otwarciu tunelu POW 1 listopada. Taki krok znacząco ułatwiłby bowiem podróże na Wszystkich Świętych 2021. Odpowiedź GDDKiA szokuje.

Zła pogoda, braki kadrowe, koronawirus, niedoróbki, usterki, ciągnące się jak krew z nosa odbiory i pozwolenia. Lista powodów, przez które wciąż kierowcy nie jeżdżą tunelem pod Ursynowem jest jak widać długa. Tydzień temu wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy zakończył dokonywać kolejnych poprawek. Trzeba było zedrzeć z jezdni nawierzchnię i ułożyć ją od nowa. Okazało się, że nie była odporna na zimową aurę. Robotnicy poprawiali wykonaną przez siebie pracę na odcinku, który jeszcze nie został w ogóle dopuszczony do ruchu. Pierwotnie auta miały pojechać tunelem POW w sierpniu 2020 roku. Potem ten termin był wielokrotnie przekładany. Ostatnia wersja, której trzymają się urzędnicy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad to po prostu jesień. Drogowcy nie podali konkretnego terminu. Ten zaczął padać jednak na forach internetowych. Wśród zniecierpliwionych mieszkańców zaczęła krążyć plotka, że tunel POW ma być otwarty 1 listopada. Idealnie na Wszystkich Świętych 2021, gdy łatwe objechanie Warszawy, bez wbijania się w centrum byłoby zbawienne dla kierowców jadących odwiedzić groby bliskich. 

Kiedy otwarcie tunelu POW? Plotka i tłumaczenie GDDKiA

Plotka o otwarciu tunelu pod Ursynowem okazała się niestety tylko plotką. - My takiej daty nie podawaliśmy. Nie potwierdzam tego. Nic się nie zmieniło. Wciąż utrzymujemy, że tunel zostanie otwarty na jesieni. Nadal jesteśmy na etapie odbiorów - powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Drogowcy zmagają się nadal m.in. z uzyskaniem pozytywnej opinii Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Przed Świętami Bożego Narodzenia w 2020 roku drogowcy oddali ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Lubelska a Wilanów. W tym znalazł się też most Południowy na Wiśle. Łączny koszt całej inwestycji to około 4,6 mld. zł., z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Tunel pod Ursynowem gotowy ale wciąż nie oddany. Gigantyczne opóźnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE