Bezdomny z koronawirusem, pomogli mu strażnicy. UWAGA: Przystanek może być skażony!

2020-04-07 14:17 MB
Strażnicy miejscy pomogli bezdomnemu z objawami koronawirusa
Autor: Straż Miejska Warszawa

6 kwietnia straż miejska otrzymała zgłoszenie o osobie leżącej przy pętli autobusowej na przystanku PKP Olszynka Grochowska. Okazało się, że bezdomny mężczyzna miał 40 stopni gorączki i objawy koronawirusa. Natychmiastowo przewieziono go do szpitala.

Strażnicy miejscy zaopiekowali się chorym mężczyzną na przystanku przy Olszynce Grochowskiej. Mężczyzna miał objawy koronawirusa, skarżył się na dreszcze, duszności i ból w płucach. Jak wyglądała interwencja? - Dochodziła 20, gdy strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o osobie leżącej przy pętli autobusowej na przystanku. Mężczyzna był bezdomny. Widać było, że źle się czuje – relacjonują funkcjonariusze ze stołecznej Straży Miejskiej.

ZOBACZ TEŻ: Wyznaj grzechy NA PARKINGU. Spowiedź przed WIELKANOCĄ w czasie epidemii


Strażnicy wydali mu polecenie, by cofnął się tak, aby mogli z nim bezpiecznie rozmawiać, następnie po założeniu masek i rękawiczek wysiedli z radiowozu. - Bezdomny oświadczył, że ma dreszcze, duszności, bolą go płuca, ciężko mu oddychać. Mężczyzna oświadczył, że ostatnią noc spędził na schodach przy pl. Grzybowskim. Przyznał też, że ma gorączkę – informują strażnicy. Ponieważ bardzo chciało mu się pić, funkcjonariusze podali mu w bezpieczny sposób butelkę wody.

ZOBACZ TEŻ: Tak Warszawa dba o personel medyczny walczący z KORONAWIRUSEM: Dostaną mieszkania!


Natychmiastowo wezwano pogotowie ratunkowe i policję, ponieważ istniało podejrzenie, że 55-letni mężczyzna może być zarażony koronawirusem, Ratownicy w kombinezonach zmierzyli mężczyźnie temperaturę. Okazało się, że miał 40 stopni. Natychmiast zdecydowano o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. - Teren przystanku został wygrodzony taśmą ostrzegawczą i zabezpieczony do czasu przeprowadzenia dezynfekcji – podają stołeczni funkcjonariusze.

Super Raport 7.04 - Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Gawkowski, Marcin Kierwiński, Igor Tuleya

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.