Bilety przewoźników idą ostro w górę. Pasażerowie WKD i KM zapłacą więcej

2020-01-14 19:29 DS
Pasażerowie zapłacą więcej za bilety
Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS Pasażerowie zapłacą więcej za bilety

Złe wieści dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Kolei Mazowieckich. Od 1 lutego bilety obu przewoźników pójdą w górę. Pasażerowie WKD zapłacą nawet o złotówkę więcej za bilet jednorazowy i 81 zł więcej za trzymiesięczny z Grodziska do stolicy.

Nowe stawki biletów WKD oraz KM wejdą w życie od soboty 1 lutego. Pasażerowie każdej strefy zapłacą nawet o złotówkę więcej. Ceny biletów jednorazowych wzrosną w zależności od strefy z 3,6 na 4,1 złotego (1 strefa), z 4,8 na 5,5 ( 2 strefa) złotego oraz z 7 na 8 złotych (3 strefa). Wzrosną też ceny biletów okresowych.

Najwięcej zapłacą ci dojeżdżający z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy – do trzymiesięcznego, za który teraz płacą 540 złotych, będą musieli dołożyć 81 zł. - Zmiana cen biletów wynika ze wzrostów kosztów usług WKD, spowodowanych znacznym wzrostem cen energii elektrycznej oraz m. in. kosztów utrzymania infrastruktury i taboru – dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Kuleszy, rzecznika prasowego WKD. - Wszystkie ceny wokół idą w górę, więc można było się spodziewać takiej podwyżki. Wciąż jednak trzeba jeździć, nie ma wyjścia – stwierdza Andrzej Dymecki (67 l.) z Grodziska Mazowieckiego.

Więcej zapłacą także pasażerowie Kolei Mazowieckich. - Powodem podwyżek jest wzrost cen energii elektrycznej, w tym wzrost energii trakcyjnej oraz wzrost płacy minimalnej o 15 procent w stosunku do 2019 roku – przekazała nam Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM. KM nie mają jeszcze cennika zmian, ale ceny podrosną o 10 procent (pierwsze podwyżki od stycznia 2015 roku).