Zdjęcia rozdzierają serce

Bohatersko rzucił się na ratunek, podjął reanimację. Rozpacz po tragedii w Parku Skaryszewskim

2023-08-06 9:57

Tragedia w Parku Skaryszewskim w Warszawie. W piątek wieczorem do stawu zlokalizowanego w parku wszedł mężczyzna, który chciał się wykąpać. Niestety, po kilku chwilach zaczął się topić. Niebezpieczną sytuację zauważył świadek i natychmiast rzucił się na pomoc topielcowi. Wyciągnął go na brzeg i rozpoczął dramatyczną walkę o życie. Mimo usilnych starań, topielca nie udało się uratować. 

Tragedia w Parku Skaryszewskim. Mężczyzna utonął w stawie

Dramatyczne sceny rozegrały się w Parku Skaryszewskim na warszawskiej Pradze-Południe. W piątek wieczorem do jednego ze stawów wszedł mężczyzna, który najprawdopodobniej chciał się wykąpać. Po chwili zaczął się jednak topić. Świadek, który widział całe zdarzenie, nie czekał na przybycie służb i bohatersko rzucił się mężczyźnie na ratunek. 

Mężczyzna wskoczył do wody, podpłynął do topielca, wyciągnął go na brzeg i rozpoczął reanimację. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe - policję i pogotowie. Informacje potwierdza Komenda Stołeczna Policji.

KSP: Bohaterski świadek rzucił się na ratunek

Według wstępnych ustaleń doszło do wypadku, którego skutkiem było utonięcie. Topiącego się mężczyznę zauważył świadek zdarzenia, który jako pierwszy wydostał mężczyznę z wody i przystąpił do reanimacji - przekazał Jacek Wiśniewski z wydziału prasowego KSP. 

Niestety pomimo starań świadka oraz medyków, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyźnie. Na miejscu przez kilka godzin trwały oględziny z udziałem prokuratora. Teraz śledczy będą wyjaśniać dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. 

Dramatyczne poszukiwania w Wiśle. Służby wyłowiły topielca pod Nowym Dworem Mazowieckim
Listen on Spreaker.