Bolid dla Maksa. Studenci Politechniki budują innowacyjny pojazd [AUDIO, WIDEO]

2018-01-22 14:17
Bolid dla Maksa
Autor: Youtube.com/e-Maks Power Bolid dla Maksa

Studenci Politechniki Warszawskiej chcą stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Inspiracją jest dla nich 12-letni Maks, wielki fan motoryzacji.

Prace nad stworzeniem innowacyjnego pojazdu trwają od października ubiegłego roku. Studenci teraz są na etapie projektowania. Przed nimi jeszcze budowa maszyny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, bolid powinien być gotowy w lipcu.

Pojazd jest tworzony w ramach projektu e-Maks Power. Będzie mógł przejechać 30 kilometrów na jednym akumulatorze, z prędkością maksymalną około 80 km/h. Pojazd ma być też z w pełni sterowalny za pomocą joysticka, tak by osoba z ograniczonym zakresem ruchów mogła kierować nim tylko przy użyciu nadgarstka. Drążek będzie kontrolować układy: napędowy, kierowniczy i hamulcowy.

Projekt zadedykowany jest Maksowi - 12-letniemu niepełnosprawnemu chłopcu, który jest wielkim fanem motoryzacji.

O Maksie opowiada Szymonowi Kępce współtwórca projektu Marcin Staszewski:

Twórcy bolidu zbierają pieniądze na jego budowę. Potrzebują 50 tysięcy złotych.

Więcej o projekcie e-Maks Power:

CZYTAJ TEŻ: Auta przyszłości za kilka lat. Nie będzie w nich potrzebny kierowca [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE