Poczuj magię świąt

Boże Narodzenie 2022. Warszawska iluminacja świąteczna. Magiczny spacer Traktem Królewskim

2022-12-23 20:37

Święta, to magiczny czas. W Warszawie jak co roku nie mogło zabraknąć światełek, które pomagają wprawić mieszkańców w szczególny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Świecące ozdoby pojawiają się w całym mieście, ale to iluminacja świąteczna na Trakcie Królewskim jest najbardziej wyczekiwana. Warto się wybrać na świąteczny spacer.

Boże Narodzenie 2022. Warszawska iluminacja świąteczna

Nie ma świąt Bożego Narodzenia bez choinki, prezentów i ozdób. Jak co roku miasto zadbało, by mieszkańcom było w ten czas przyjemniej. Pojawiły się jednak głosy, że w tym roku może być trudno z uwagi na kryzys. - Mamy podpisaną umowę na wiele lat. W związku z tym koszty zerwania tej umowy byłyby olbrzymie. Iluminacja będzie, natomiast zrobimy wszystko by ograniczyć godziny iluminacji, tak żeby ten pobór prądu był jak najmniejszy. Tam, gdzie jesteśmy w stanie całkowicie wycofać się z iluminacji – na przykład na elewacji budynków – robimy to - wyjaśnił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

4 grudnia Prezydent Warszawy uroczyście włączył światełka na choince na Placu Zamkowym. Od tamtej pory mieszkańcy mogą cieszyć się tym wspaniałym widokiem. Warto wybrać się na spacer ul. Nowy świat i Krakowskie Przedmieście aż do Placu Zamkowego. Dla wszystkich, którzy nie mogą w tym roku oddać siętej przyjemności przygotowaliśmy specjalną galerię. Zobacz, jak w tym roku wygląda świąteczna iluminacja:

Świąteczna iluminacja w Warszawie. Tłum spacerowiczów na starówce
Sonda
Jak składasz życzenia na Boże Narodzenie?
Nasi Partnerzy polecają