Święta w Warszawie

Boże Narodzenie 2022 w Warszawie. Choinka rozbłysła na Zamkowym. Na rynku można się ślizgać. Wielkie otwarcie

2022-12-04 16:15

W Warszawie można już poczuć świąteczny klimat. W sobotę (3 grudnia) Rafał Trzaskowski oficjalnie włączył choinkę na placu Zamkowym. Wcześniej spacerowiczów na Trakcie Królewskim zachwyciła świąteczna iluminacja. Ten dzień obfitował ten w inne bożonarodzeniowe wydarzenia. Z Woli na Stare Miasto przejechał specjalny tramwaj.

Boże Narodzenie 2022 w Warszawie. Świąteczne atrakcje 

Stolica jest już gotowa na Boże Narodzenie 2022! W kalendarzu mamy grudzień i władze miasta uruchomiły w sobotę specjalne atrakcje. Brał w nich udział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. O godzinie 18.30 wyjechał z zajezdni tramwajowej na Woli specjalnym świątecznym tramwajem, który będzie jeździł na linii 9. Pojazd przejechał całe miasto aż do Śródmieścia. Tam nastąpił kulminacyjny punkt tego dnia. O godzinie 19 uroczyście na placu Zamkowym zapłonęły lampki na gigantycznej choince, która ma prawie 28 metrów wysokości. Prezydent uruchomił oświetlenie wielkim przyciskiem w towarzystwie dzieci. - Na placu zgromadzili się nie tylko mieszkańcy stolicy, ale również nasi sąsiedzi za wschodniej granicy, którzy poszukują w Warszawie odrobiny spokoju i uśmiechu – przekazała rzeczniczka ratusza Monika Beuth.

Boże Narodzenie 2022. Świąteczna iluminacja

Mimo niepewności, czy Trakt Królewski będzie rozświetlony jak co roku miasto nie zrezygnowało ostatecznie z iluminacji. Mimo kryzysu jedne z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy rozbłysły tysiącami światełek. Miasto będzie w tym roku oszczędzało prąd. - W sytuacji kryzysu energetycznego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o wyłączaniu iluminacji codziennie przed północą. Ma to wymiar symboliczny, bo iluminacja od wielu lat opiera się o energooszczędne diody eko-LED - tłumaczy rzeczniczka Beuth. W sobotę na Starego Miasta ruszyło też lodowisko. Będzie czynne codziennie od godz. 13 do 21.

Sonda
Zima w Boże Narodzenie - czy chciałbyś/chciałabyś śnieg?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają