Boże Narodzenie w Warszawie bez świątecznych iluminacji!? Rafał Trzaskowski już szuka oszczędności

i

Autor: Marcin Smulczynski/Super Express, AP

Cięcia kosztów

Boże Narodzenie w Warszawie bez świątecznych iluminacji!? Rafał Trzaskowski już szuka oszczędności

2022-07-30 7:37

Chociaż do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka miesięcy, to temat zimowych świąt powrócił już z końcem lipca. Temat wywołały zaskakujące słowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zasugerował, że w tym roku w stolicy zabraknie pięknych iluminacji świątecznych! Czy o możliwe, że w święta Takt Królewski nie będzie świecił tysiącami kolorowych lampek?

Boże Narodzenie w Warszawie bez świątecznych iluminacji!?

Za oknem świeci letnie słońce. Do Warszawy nadciąga kolejna fala afrykańskich upałów, a w sklepach zaczynają królować akcesoria szkolne przypominające, że pozostał już tylko miesiąc wakacji. Boże Narodzenie zdaje się niezwykle odległą perspektywą. Do zimowych świąt pozostały bowiem ponad 4 miesiące.

Zobacz też: Pojezierze na Namysłowskiej? Radny Kamil Ciepieńko chce ożywić ruiny ośrodka na Pradze-Północ

Tymczasem temat Bożego Narodzenia ożył w Warszawie w samym środku upalnego lata! Wszystko za sprawą słów Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że w tym roku może zabraknąć pięknych iluminacji świątecznych na Takcie Królewskim lub pojawią się one w okrojonej wersji. Dlaczego?

Warszawa chce oszczędzać energię

- Chcemy symbolicznie pokazać warszawiakom, że energię trzeba oszczędzać - powiedział Rafał Trzaskowski na antenie Radia ZET.

Prezydent Warszawy wyjaśnił również, że sama rezygnacja ze świątecznej iluminacji czy jej ograniczenie nie uratuje sytuacji w mieście, ale będzie klarownym sygnałem, że stolica na poważnie traktuje kwestię oszczędności.

Piękne iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie

Jak podaje Radio ZET, po wakacjach mają zapaść decyzje, jak oszczędzać energię w budynkach miejskich. Będzie również prowadzona akcja, zachęcająca warszawiaków do oszczędzania energii we własnych domach.

Nim jednak decyzje zapadną, zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć. Przywołujemy w niej wspomnienia wspaniałych świątecznych iluminacji z ubiegłego roku.

Sonda
Lubisz spacerować Traktem Królewskim w Warszawie, gdy są świąteczne iluminacje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany