Warszawa zachwyca świątecznymi dekoracjami. Iluminacje już włączone [ZDJĘCIA]

2021-12-04 18:30
 Warszawa. Świąteczna iluminacja znów zachwyca
Autor: Marcin Smulczynski/SE

Warszawa jest już gotowa na święta Bożego Narodzenia. Świąteczną atmosferę czuć właściwie na każdym kroku – zwłaszcza, spacerując Traktem Królewskim. Zachwycające iluminacje są już włączone! Plac Zamkowy i ul. Krakowskie Przedmieście zachwycają tegorocznymi dekoracjami. Zobaczcie zdjęcia w galerii dołączonej do artykułu i ruszajcie na spacer!

Święta Bożego Narodzenia 2021 zbliżają się wielkimi krokami. W stolicy czuć już bożonarodzeniową atmosferę. Sklepy przepełnione są świątecznymi ofertami, promocjami i ozdobami. W sprzedaży są już choinki. Ogromna stanęła też tuż pod Zamkiem Królewskim! Na Barbakanie trwa jarmark bożonarodzeniowy, na którym można kupić niepowtarzalne dekoracje i prezenty dla najbliższych. Nawet pociąg metra przybrał niezwykle świąteczny wystrój. Do pełni gotowości brakowało już tylko rozświetlonych dekoracji na Trakcie Królewskim.

I oto są! Piękne i pomysłowe iluminacje świąteczne już są włączone. "Tramwaj konny" przyciąga spojrzenia spacerowiczów przy pomniku Mikołaja Kopernika, "figury szachowe" - na skwerze ks. Jana Twardowskiego, a "obrotowa karuzela", "altana dla zakochanych" i "kartka z życzeniami" zachwycają na skwerze Hoovera. Świąteczny wystrój uzupełniają również 123 latarnie i 63 drzewa pięknie ozdobione światełkami.

W poniższej galerii pokazujemy, jak piękna jest Warszawa w świątecznym wydaniu.

Przypominamy, że Trakt Królewski stał się deptakiem. W weekendy: 3-5 grudnia, 10-12 grudnia, 17-19 grudnia, a także dodatkowo, w okresie świąteczno-noworocznym, czyli od 24 grudnia do 9 stycznia, wstęp mają wyłącznie spacerowicze, a auta i pojazdy komunikacji miejskiej muszą jeździć objazdami.

Zamknięte dla samochodów są ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony jest ruch rowerów). Przejezdna jest ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Z kolei ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa, Królewska i Bednarska będą zakończone ślepo.

Na trasy objazdowe kierowane są autobusy miejskie linii: E-2, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 302, 503, 518 i N44.

Sonda
Podobają Ci się świąteczne iluminacje w Warszawie?
Ruszyła świąteczna iluminacja w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE