Brawurowa akcja CBŚP zakończona sukcesem! Towar wart 15 mln zł nie trafi na czarny rynek! [GALERIA]

2020-11-16 12:33
 CBŚP zlikwidowało nielegalną produkcję narkotyków
Autor: POLICJA CBŚP zlikwidowało nielegalną produkcję narkotyków

Towar wart około 15 mln zł wpadł w ręce CBŚP po brawurowej akcji, podczas której zlikwidowano nielegalne laboratorium. Narkotyki i psychotropy wytwarzane były na zupełnym odludziu na terenie powiatu grójeckiego w woj. Mazowieckim. Lokalizacja była doskonale przemyślana przez chemików. Brak osób w okolicy oraz brak innych zabudowań spowodował, że dwaj chemicy czuli się anonimowi i bezkarni.

Podczas brawurowej akcji CBŚP zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Krzysztof J. ps. Złomek i Adam K. Złomek już od 2012r. jest bardzo dobrze znany policjantom. Wtedy to był podejrzany o wytwarzanie amfetaminy w Czarnym Lesie, z największego laboratorium narkotykowego w Polsce. Z kolei w 2016 roku Złomek został złapany podczas akcji likwidacyjnej tzw. „mobilnego” laboratorium amfetaminy. Na to wygląda, że doświadczenia z przeszłości wiele nie nauczyły mężczyzny i wrócił on do przestępczego półświatka.

Legionowo: Strażacy pogrążeni w żałobie. Stracili najlepszego przyjaciela, wielki smutek

Laboratorium Złomka działało najprawdopodobniej od kilku miesięcy. . Znajdowały się trzy linie produkcyjne, które wykorzystywano do produkcji m.in. amfetaminy. Kiedy policjanci weszli do wytwórni narkotyków to jedna z tych trzech linii działała. 

Co tam znaleźli?

CBŚP zabezpieczyło reaktor z zawartością około 400 litrów 4CMC (klefedronu), 35 litrów amfetaminy, 4 kg siarczanu amfetaminy i kilogram marihuany. Na posesji nielegalnej wytwórni znaleziono także kilkaset litrów prekursorów i odczynników chemicznych potrzebnych do stworzenia narkotyków. Teren był tak ogromny, że jego oględziny trwały ponad 24h. - Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi około 15 mln zł. – informuje CBŚP.

Prokuratura Rejonowa w Grójcu przedstawiła dwóm chemikom zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi im za to aż do 15 lat więzienia. Mężczyźni, na wniosek policji i prokuratury zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

- Sprawa ma charakter rozwojowy i dalsze czynności w śledztwie prowadzone są pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. – informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE