Wiemy jak może nazywać się kładka nad Wisłą! Będzie bojkot radnych?

i

Autor: materiały prasowe

Kiedy otwarcie?

Budowa kładki nad Wisłą idzie piorunem. Jest już pierwszy segment na filarach

2023-05-28 16:09

Kładka pieszo-rowerowa, która połączy Pragę ze Śródmieściem jest coraz bliżej ukończenia. Prace idą zgodnie z planem, a na wbitych w dno Wisły filarach właśnie pojawił się pierwszy segment mostu. Wykonawca ma czas do marca 2024 roku. Docelowo połączy bulwary wiślane z ul. Okrzei. Jednak budowa obiektu budzi też spore kontrowersje.

Warszawa. Kładka nad Wisłą coraz bliżej ukończenia. Jest pierwszy segment

Budowa mostu zwanego przez niektórych „kładką Trzaskowskiego” idzie jak z płatka. Po ustawieniu filarów przyszła pora na montaż segmentów, które docelowo połączą oba brzegi Wisły. Rowerzyści i miłośnicy spacerów już zacierają ręce, a postępem prac pochwaliła się Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich. W piątek (26 maja) opublikowała na Twitterze zdjęcie z miejsca budowy. - I o to jestem. Pierwszy segment od strony Bulwarów Wiślanych już na podporach – napisała warszawska urzędniczka. Na fotografii widać wielki stalowy element zamontowany na pierwszym filarze mostu.

Kładka jest też już krytykowana. Nawet przez tych, którzy popierają jej budowę. - Będzie na pewno generowało to kolizje i konflikty, których można przecież uniknąć. Potem z taką infrastrukturą, która jest źle zaprojektowana zostajemy na dziesiątki lat – skomentował w rozmowie z „Super Expressem” aktywista ze stow. "Miasto Jest Nasze" Jan Baran (36 l.). Mieszkańcy obawiają się, że stworzy się kolejne „wąskie gardło” komunikacyjne. Problemem może też być brak oddzielania pasa dla rowerów i dla pieszych.

Sonda
Czy popierwasz budowę kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą?