banknoty/pieniądze

i

Autor: Materiały prasowe

Warszawiacy zmieniają stolicę

Budżet obywatelski na 2024 rok. Ratusz przeznaczył rekordowo wielką kwotę na pomysły mieszkańców

2023-12-03 12:19

Znamy już kwotę, jaką warszawski ratusz przeznaczy realizację pomysłów mieszkańców miasta. Na 11. edycję budżetu obywatelskiego Warszawa przeznaczy ponad 105 mln złotych. Teraz rozpoczął się etap składania projektów. Czas na to mieszkańcy mają do 25 stycznia. Do tej pory udało się zrealizować aż 4,5 tys. pomysłów mieszkańców.

Warszawa. Miasto przeznaczy rekordowo dużą kwotę na budżet obywatelski

Kto wie więcej o potrzebach lokalnych społeczności, niż sami mieszkańcy? Miasto już po raz 11 przeznaczy środki na realizację pomysłów zgłaszanych przez warszawiaków. Kwota przeznaczona na przyszły rok robi wrażenie. Wynosi dokładnie 105 782 530 zł.

Jak informuje stołeczny ratusz, najczęściej zgłaszane są projekty związane ze sportem i edukacją dla dzieci dorosłych takie, jak: warsztaty, wykłady, zajęcia ruchowe. Pieniądze były też przeznaczane na przebudowę boisk i skwerów. W ostatnich latach często zgłaszane są „zielone” inicjatywy likwidujące wszechobecny beton i zastępujące go zielenią.

Każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na ulepszenie okolic, w której mieszka. Pomysły, które zbiorą najwięcej głosów są później realizowane przez miasto. Zgłoszenia swoich pomysłów można wysyłać przez stronę internetową (TUTAJ) lub w formie tradycyjnej w urzędzie dzielnicy. Termin mija 25 stycznia.

Sonda
Czy brałeś udział w głosowaniu na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego?