Bulwary nad Wisłą w Warszawie

i

Autor: Architektura-murator Widok z mostu Śląsko- Dąbrowskiego. Bulwary tworzą trzy ciągi: pas spacerowy, rekreacyjny oraz ścieżka rowerowa. Fot. Bartek Barczyk

Bulwary górą! Brytyjczycy chwalą Warszawę

2020-02-10 9:34

Brytyjscy dziennikarze docenili warszawskie bulwary nad Wisłą. W internetowej wersji dziennika "The Guardian" ukazały się wyniki rankingu na 10 najfajniejszych okolic w Europie. Warszawskie Powiśle znalazło się tam na wysokiej pozycji. To dla Warszawy nie lada promocja!

Czym Warszawa zasłużyła na wyróżnienie z ust brytyjskich dziennikarzy? - Dzięki boomowi gospodarczemu główny bulwar Powiśla przypomina karnawał każdego lata – uzasadnił dziennik. Na Powiśle przyciąga bogata oferta gastronomiczna, Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc na świecie dla wegan a Centrum Nauki Kopernik to idealne – zdaniem Brytyjczyków - miejsce dla rodzin z dziećmi.
Dziennikarze "Guardiana" piszą o warszawskim Powiślu jako miejscu, gdzie wiosną i latem trwa swoisty karnawał: muzyka na żywo, tańce do rana, drinki i pyszne, rzemieślnicze piwa.

„Czas porzucić przekonanie, że »Warszawa jest szara i zimna«, ponieważ przez większą część roku jest naprawdę zielona i gorąca.” – czytamy pochwałę warszawskiego nabrzeża Wisły.

Warszawa w tym swoistym "konkursie piękności" znalazła się w dość zacnym międzynarodowym towarzystwie.

Warszawa zajęła szóste miejsce. A w plebiscycie "Le Guardiana" znalazły się też m.in. berliński Neukölln, brukselski University Quarter, Walencja, Gothenburg, Porto, Prag, Rzym, Belgrad i Paryż.

Przeczytaj też jakie atrakcje Warszawa przygotowała na ferie

ZOBACZ JAK PIĘKNIE było nad Wisłą jesienią...