Chryja na Lotnisku Chopina. Estonka zamiast do Tallina trafiła... na Kolską!

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express

Daleko nie poleciała

Chryja na Lotnisku Chopina. Estonka zamiast do Tallina trafiła... na Kolską!

2023-08-17 10:27

W poniedziałek, 14 sierpnia, funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych wyprowadzili pijaną kobietę z samolotu mającego lecieć do Tallina. 40-latka jeszcze przed odlotem zachowywała się agresywnie i nie reagowała na polecenia załogi i kapitana statku. Zamiast powrotu do ojczyzny 40-letnia Estonka załatwiła sobie pobyt w stołecznej wytrzeźwiałce.

Warszawa-Okęcie. Pijana pasażerka wyprowadzona z samolotu

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie otrzymali w poniedziałek zgłoszenie od dyżurnego lotniska o awanturującej się kobiecie na pokładzie samolotu odlatującego do Estonii. - Według raportu personelu pokładowego oraz ustnego oświadczenia kapitana statku, pasażerka po wejściu na pokład zajęła nie swoje miejsce w klasie business, nie reagowała na polecenia załogi, była agresywna i odmawiała zajęcia swojego miejsca. W związku z zachowaniem kobiety oraz stanem wskazującym na upojenie alkoholowe decyzją pilota Estonka została wycofana z rejsu - przekazała kpt. SG Dagmara Bielec, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

40-letnia obywatelka Estonii nie miała jednak zamiaru zrezygnować ze swojej podróży. Odmówiła opuszczenia pokładu samolotu. Funkcjonariusze GIS wezwali ją do zachowania zgodnego z prawem i pouczyli o możliwości użycia wobec niej środków przymusu bezpośredniego w przypadku niewykonywania wdanych poleceń, a gdy to nie podziałało, użyli chwytów transportowych i siłą wyprowadzili ją z samolotu.

Zamiast pobytu w Tallinie – pobyt na Kolskiej

W asyście funkcjonariuszy awanturującą się 40-latka została przewieziona do pomieszczeń służbowych. Tam wykonano jej badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą urządzenia pomiarowego bezkontaktowego. - Wynik dwóch pomiarów w odstępie ponad kwadransa wskazał 1,904 mg/l - przekazała kpt. SG Dagmara Bielec.

Ze względu na stan upojenia alkoholowego kobiety i tym samym brak możliwości przeprowadzenia z nią czynności, 40-letnia Estonka została przekazana strażnikom miejskim, którzy odwieźli ją do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych przy ul. Kolskiej w Warszawie.

Oprócz pobytu na wytrzeźwiałce kobieta została również ukarana mandatem. Alkoholowy wybryk przed odlotem do Tallina kosztował Estonkę 500 złotych.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany