Chusteczki dla niemowlaków wycofane ze sprzedaży

i

Autor: StockSnap/cc0/pixabay.com Chusteczki dla niemowlaków wycofane ze sprzedaży

Chusteczki nawilżane dla niemowląt wycofane ze sprzedaży! W opakowaniach wykryto bakterię gronkowca

2019-01-22 11:33

Firma Stella i dystrybutor produktów, sieć Selgros Cash&Carry, informują o wycofaniu z obrotu chusteczek nawilżanych przeznaczonych dla niemowląt "Lula". Powodem jest wykrycie w próbce bakterii gronkowca.

Stella producent chusteczek nawilżanych dla niemowląt "Lula" informuje o wycofaniu jednej z serii produktu ze sprzedaży. W oświadczeniu informuje o wycofaniu z obrotu chusteczek nawilżanych Lula 8215 z aloesem 72 szt. nr partii 18042601, numer LOT 372/18/02, data produkcji 16 kwietnia 2018.

Czytaj także: Ferie 2019. Organizacja komunikacji miejskiej [ROZKŁAD JAZDY]

- Wycofanie jest konsekwencją otrzymania badań o potencjalnym zanieczyszczeniu bakterią gronkowca jednej próbki chusteczek z wyżej wymienionym numerem. Próbka była zlokalizowana w Estonii. W partiach dystrybuowanych na terenie Polski oraz na terenie pozostałych Państw objętych siecią dystrybucji, nie odnotowano przypadków zanieczyszczeniem bakterią gronkowca - informuje producent.

O wycofaniu produktu informuje również dystrybutor chusteczek sieć sklepów Selgros Cash&Carry.

- Prosimy o kontakt z halą w celu dokonania zwrotu produktu, gdzie otrzymacie Państwo zwrot gotówki – równowartość ceny zakupu. W przypadku dalszej odsprzedaży tych produktów, prosimy o poinformowanie również Państwa klientów - informuje Selgros.

Bakterie gronkowca mogą powodować bóle brzucha, wymioty, gorączkę czy biegunkę. Mogą wywoływać również dolegliwości skórne, a u niemowlaków powodować liszajec pęcherzowy, a także infekcje układu oddechowego.

Czytaj także: "Zima w mieście". Sprawdź atrakcje w Warszawie [FERIE 2019]

Nurkowie spotkali największego żarłacza na Ziemi! Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE