Chwile grozy na Targówku w Warszawie. 23-latka chciała skoczyć z balkonu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

i

Autor: Pexels Chwile grozy na Targówku w Warszawie. 23-latka chciała skoczyć z balkonu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

O włos od tragedii

Chwile grozy na Targówku w Warszawie. 23-latka chciała skoczyć z balkonu. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

2022-10-04 8:22

Niewiele brakowało, a w niedzielne popołudnie (2 października) doszłoby do niewyobrażalnej tragedii. Strażnicy miejscy interweniowali w bloku przy ul. Suwalskiej. Chodziło o zakłócanie porządku przez młodą kobietę. Gdy zdawało się, że sytuacja jest już opanowana, 23-latka wyszła na balkon i próbowała skoczyć!

Zakłócała porządek na Targówku

Sytuacja miała miejsce 2 października. Tuż po godzinie 14:30 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu porządku w jednym z bloków przy ul. Suwalskiej. - Na klatce schodowej funkcjonariusze zastali 23-letnią kobietę, która głośno krzyczała i śpiewała. Poproszona o dostosowanie swojego zachowania do obowiązujących norm, stała się wulgarna i agresywna. Po pewnym czasie strażnikom udało się nieco uspokoić kobietę. W trakcie ustalania personaliów przyznała ona, że razem z babcią mieszka w tym bloku - przekazała Straż Miejska.

Desperacki krok 23-latki

Mundurowi postanowili odprowadzić kobietę do jej mieszkania. Drzwi otworzyła im babcia 23-latki, która zobowiązała się zaopiekować wnuczką. Kiedy strażnicy rozmawiali z seniorką, z pozoru opanowana sytuacja, wymknęła się spod kontroli. Funkcjonariusze zauważyli, że 23-latka podjęła desperacki krok. Wyszła na balkon i próbowała skoczyć!

Młoda kobieta już przekładała nogę przez barierkę, gdy strażnicy rzucili się jej na ratunek. - Natychmiast pobiegli w tamtym kierunku i w ostatniej chwili powstrzymali desperatkę przed samobójczym skokiem. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala - poinformowali strażnicy.

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do osób oraz instytucji pomocowych takich jak: psycholog, psychiatra, telefon zaufania 116 123, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych znajdziesz TUTAJ.

Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają