Plaga włamań

Ciągle okradają sklepik pod dworcem Zachodnim. Właściciel stracił już kilkadziesiąt tysięcy złotych

2022-07-26 20:23

W nocy z poniedziałku na wtorek (25-26 lipca) rabusie znów włamali się do sklepu w podziemiach dworca Zachodniego. To już kolejny raz, jak właściciel traci na rabunku kilkanaście tysięcy złotych. Niestety z plagą włamań i kradzieży nie da się nic zrobić. Ochrona dworca rozkłada ręce, a policja nie potrafi ustalić, co się tak naprawdę stało ubiegłej nocy.

Właścicielem sklepu w podziemiach dworca Zachodniego jest Muhamad, obywatel Pakistanu, który od 14 lat mieszka w Polsce, a od blisko 4 lat prowadzi sklepy z elektroniką, perfumami i ogromną ilością innych, mniej lub bardziej drogich drobiazgów. Jego lokale mieszczą się na wspomnianej stacji PKP. Ubiegłej nocy po raz kolejny złodzieje włamali się do jednego z nich. Obrabowany sklep to aktualnie właściwie magazyn, ze względu na remont odbywający się na dworcu. Tunele dla pieszych zostały zamknięte i aktualnie pasażerowie nie mają dojścia do okradanego przez złodziei sklepu. To idealna sytuacja dla rabusiów.

Straty są ogromne!

Zarząd firmy Polonus, która obsługuje dworzec, w tej sprawie odsyła nas do ochrony obiektu. - Przedstawiciel firmy ochroniarskiej przekazał, że nie udziela żadnych informacji w tej sprawie – przekazał reporter „Super Expressu”, który w rozmowie z właścicielem sklepu dowiedział się, że jest to już kolejne włamanie. - Tydzień wcześniej miała miejsce podobna sytuacja. Dzisiejsze straty Muhamad ocenia na około 14 tysięcy złotych, poprzednim razem było to około 10 tysięcy złotych – dodał dziennikarz „SE”.

Policja zapytana o plagę kradzieży, odpowiada, że nie poda szczegółowych informacji, ponieważ są one trudne do ustalenia „od ręki”.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Łodzie szorują po dnie. Rekordowo niski stan wody w Wiśle

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki