Ciężka walka o 5 tys. złotych w Warszawie. Urząd pracy rozpatrzył dopiero 10 tys. wniosków!

2020-05-19 13:55
pieniądze
Autor: skyradar/Pixabay/cc0 Zbierają na zakup respiratora i sprzętu do walki z COVID-19

Stołeczni przedsiębiorcy mogą zwracać się do Urzędów Pracy o pożyczki. 5 tys. złotych może pomóc tym, którzy w czasie epidemii ponieśli spore straty. Do tej pory miasto rozpatrzyło jedynie część wniosków.

Tarcza antykryzysowa przewiduje dwa rodzaje pomocy dla mikroprzedsiębiorców. Dofinansowaniem wynagrodzeń dla przedsiębiorców zajmują się wojewódzkie Urzędy Pracy, natomiast powiatowe przyjmują wnioski w sprawie pożyczek. Przedsiębiorca po złożeniu wniosku może otrzymać 5 tys. złotych. W Warszawie takich wniosków złożono prawie 110 tys. Rozpatrzono jedynie 10 tys. czyli nieco ponad 9 proc. wszystkich wniosków. Choć miasto informuje o prawie 40 milionach przekazanych na pomoc to do przeanalizowania pozostaje nadal prawie 100 tys. wniosków.

SZOK! Przyleciał helikopterem na stację! Zatankował do pełna i odleciał! [WIDEO]

Jak przyznaje Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza na tempo rozpatrywania wniosków wpływa ogromna liczba firm uprawnionych do korzystania z pomocy w stolicy. W Warszawie jest ich 460 tysięcy. - To nawet trzykrotnie więcej niż w innych metropoliach. Mimo tego udało nam się już rozdysponować 1/3 środków przeznaczonych dla przedsiębiorców - przyznaje Gałecka.

Przerażające! Peugeot tańczył na dwóch kołach! Potem runął na jezdnię!

Urząd Miasta oddelegował do pracy przy wnioskach 150 pracowników. - Pamiętajmy, że pracownicy Urzędu Pracy muszą realizować również bieżące sprawy - dodaje Karolina Gałecka. W ratuszu zwracają uwagę na brak pomocy ze strony rządu oraz podawanie zaniżonych danych dotyczących realizacji wniosków. Aby usprawnić pracę przy przyznawaniu pożyczek ratusz musiał zakupić sprzęt komputerowy za pół miliona złotych.

A jednak! Eurowizja Junior 2020 odbędzie się W WARSZAWIE!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 19 V (goście: Śmiszek, Miuosh, Braun)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE