Ćwierć miliona w gotówce i cztery kilo dragów. Akcja policji na Pradze-Południe

i

Autor: Policja Warszawa Ćwierć miliona w gotówce i cztery kilo dragów. Akcja policji na Pradze-Południe

Ćwierć miliona w gotówce i cztery kilo dragów. Akcja policji na Pradze-Południe

2022-03-28 14:43

Cztery kilogramy narkotyków i blisko ćwierć miliona złotych zabezpieczyli warszawscy policjanci w jednym z mieszkań na Pradze-Południe. Wśród przejętych przez funkcjonariuszy środków odurzających były m.in. marihuana, kokaina i amfetamina. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjanci z warszawskiej Pragi-Południe otrzymali informacje na temat 31-letniego mieszkańca dzielnicy, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków. Mundurowi postanowili obserwować więc mieszkanie, w którym przebywał podejrzany. W ubiegłym tygodniu, gdy 31-latek wychodził z mieszkania, funkcjonariusze zdecydowali o interwencji. 

- W lokalu znaleziono prawie 4 kilogramy narkotyków ukrytych pod stołem oraz w szafkach w kuchni i łazience. Wśród zabezpieczonych substancji odurzających były między innymi marihuana, kokaina, ecstasy, amfetamina, grzyby halucynogenne, haszysz, MDMA i LSD. Poza wymienionymi narkotykami śledczy znaleźli również substancje, których nie byli w stanie rozpoznać; zostaną one poddane badaniom przez biegłego - wylicza nadkom. Joanna Węgrzyniak z praskiej policji. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli też gotówkę w kwocie 241 tys. zł, która przeznaczona zostanie na spłatę ewentualnych kar nałożonych na podejrzanego. Zabezpieczony materiał dowodowy został przedłożony w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam 31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Gigantyczny pożar w Warszawie. Płonęły trawy i nieużytki w Wawrze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE