Zabił trzy kobiety w Wigilię. 4-lata więzienia dla 24-latka

2019-02-25 15:23
24-latek w tym miejscu potrącił trzy kobiety
Autor: Marek Kudelski/ Super Express

„Więcej dostaje się za psa!” - tak rodziny kobiet, które zginęły pod kołami samochodu Grzegorza W. (24 l.) skomentowały niski wyrok dla kierowcy pirata. W poniedziałek sąd w Wołominie skazał go na cztery lata więzienia.

Temu procesowi od początku towarzyszyły łzy. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w wigilijną noc 2017 r. zginęły trzy kobiety. Wracały z pasterki. Wjechał w nie 22-letni wówczas Grzegorz W., który pędził prawie 100 km/h w miejscu gdzie powinien był jechać 60km/h. Zmiótł z drogi 70-letnią Jadwigę K. i 43-letnią Wiolettę O., oraz 16-letnią Angelikę Zbrzeźniak. - Skazuję Grzegorza W. (24 l.) na 4 lata pozbawienia wolności i 4 lata zakazu prowadzenia pojazdów samochodowych. Wyrok ma prewencyjny charakter - mówił sędzia Robert Żak. Wziął pod uwagę, że mężczyzna był wcześniej niekarany. Obecne na sali rodziny ofiar przyjęły jednak wyrok sądu z oburzeniem. - Za psa się dostaje więcej! – mówiła dławiąc łzy pani Krystyna, siostra najstarszej z ofiar.

Matka 16-letniej Angeliki również nie kryła złości.

- Czuję nienawiść do tego człowieka. Moje dziecko nie żyje, bo pędził jak szalony. Nie wybaczyłam i nigdy nie wybaczę. Taki wyrok to kpina z ofiar. Na pewno będę starała się o apelację – mówiła przed salą sądową Katarzyna Zbrzeźniak (40 l.), mama Angeliki. Prokurator wnioskował o 6 lat pozbawienia wolności dla Grzegorza W. - Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku podejmiemy decyzje o ewentualnej apelacji – oświadczył prokurator Damian Zawadka. Co ciekawe apelację zapowiada również pełnomocnik oskarżonego. - Jest szereg okoliczności łagodzących. Mój klient miał przed wypadkiem nieposzlakowaną opinię. Był zawodowym kierowcą bez najmniejszego wykroczenia na koncie. Dla niego to też jest tragedia. – przekonuje mec. Ewa Radlińska. Grzegorz W. nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE