Metro Warszawa

i

Autor: Piotr Grzybowski

Czy KORONAWIRUS zamknie metro? Co dalej z budową?

2020-03-17 14:11

Koronawirus paraliżuje nie tylko życie mieszkańców. Szerząca się zaraza może zatrzymać także ważne dla miasta inwestycje. Czy przez groźnego wirusa Warszawiacy skorzystają z nowych stacji metra później niż planowano?

Kilka dni temu informowaliśmy o postępie prac przy budowie linii M2 na Bródnie. Pod ziemię zeszły tam dwie tarcze TBM, które miały rozpocząć drążenie tunelu. W obliczu kolejnych zachorowań prace mogą zostać zostać zatrzymane w najbliższych dniach. Nie jest to dobra informacja dla mieszkańców Warszawy. - Sytuacja może zmienić się w każdej chwili. Póki co, zachowujemy wszystkie procedury: mierzymy pracownikom temperaturę, obserwujemy, czy nie mają żadnych objawów. Nie wykluczamy, że trzeba będzie zamknąć budowy. - powiedział Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak, odpowiedzialnej za budowę metra. 

TU KUPISZ SUPER EXPRESS W CZASIE KWARANTANNY!

Jak przyznaje rzecznik każda kolejna godzina przynosi nowe informacje. Część podwykonawców zdecydowała się dać wolne pracownikom, którzy musieli wrócić do rodzin. Byli to również pracownicy z Białorusi oraz Ukrainy. Ze względu na wstrzymanie ruchu lotniczego do Warszawy nie dotarli operatorzy tarcz TBM z Turcji i Niemiec. W czasie zagrożenia epidemiologicznego procedury projektowe również zajmują więcej czasu niż zwykle.  - Nie ma godziny, żeby do naszego biura nie spływały kolejne pisma. Podwykonawcy ograniczają liczby pracowników, wstrzymują działania. Niektórzy przechodzą na pracę zdalną. Nie jest nam łatwo, a sytuacja jest dynamiczna - przyznał rzecznik Sawicki

Wieloletni burmistrz Białołęki na kwarantannie

Trzaskowski apeluje do mieszkańców: nie słuchajcie fake newsów

Wola już gotowa

Wolski odcinek linii metra M2 ma zostać otwarty 4 kwietnia. Na ten moment nie ma informacji o przesunięciu oficjalnego otwarcia. Nie wiadomo jednak jak będzie rozwijała się sytuacja związana z kolejnymi zakażeniami w stolicy.  Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak uspokaja warszawiaków. - Sytuacja jest bardzo trudna. Najmniejszy problem jest z wolskim odcinkiem metra, który ma być otwarty 4 kwietnia. Prace tam już się zakończyły, pozostaje etap odbioru - powiedział.

Sonda
Czy miasta w Polsce powinny zostać zamknięte na najbliższe tygodnie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają