Czy Trzaskowski zasłużył na awans do Pałacu Prezydenckiego? Zobacz jak go oceniają...

2020-05-15 22:34
Rafał Trzaskowski
Autor: Marek Kudelski Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski rządzi Warszawą zaledwie od 18 miesięcy a już postanowił powalczyć o nowe stanowisko – najwyższe w kraju! Czy pełniąc funkcję prezydenta stolicy zasłużył na taki awans? - Pokażemy w najbliższych dniach jego wątpliwe zasługi – grzmią politycy PiS. - Jest zdeterminowany, stanowczy i obronną ręką wychodzi z kryzysowych sytuacji – mówią politycy Koalicji Obywatelskiej. Które argumenty podzielą wyborcy?

Rafał Trzaskowski już kilka miesięcy temu rozważał start w wyborach prezydenckich. Ale wtedy wola polityczna była inna, wycofał się więc, poczekał i rządząc Warszawą budował swoją polityczną pozycję. Teraz partia wezwała go na ratunek. I Trzaskowski się zgodził. Po raz kolejny w historii prezydent Warszawy walczy więc o Pałac Prezydencki. Czy ma szansę powtórzyć sukces Lecha Kaczyńskiego z 2005 roku? Będzie ciężko, bo czasu jest o wiele mniej. Wydaje się że po półtora roku kierowania stołecznym urzędem wyborcy ugruntowali sobie o nim poglądy.

To jedno z naprawdę szczerych wyznań prezydenta Trzaskowskiego. Przeczytaj!

Przeciwnicy ironizują, że to „człowiek awaria”, czy „pan usterka”. Rzeczywiście, jego rządy w stolicy naznaczone były kilkoma poważnymi kłopotami: musiał zmierzyć się z awarią rurociągu transportującego ścieki do oczyszczalni Czajka, później ulice Mokotowa zalał wrzątek z pękniętego ciepłociągu, co parę miesięcy trzeba było ciąć wydatki z powodu trudnej sytuacji finansowej, ataki o przepełnionych śmietnikach była niemal nieustanne a od dwóch miesięcy jeszcze epidemia. Politycy PiS atakują:

- Rafał Trzaskowski wreszcie dał do zrozumienia, że na Warszawie mu nie zależy, że na tym stanowisku nie czuje się dobrze, nie czuje rytmu Warszawy i chce czegoś więcej – ocenia warszawski poseł PiS Jarosław Krajewski.

- Małgorzata Kidawa-Błońska sprowadziła Platformę na granicę błędu statystycznego. Rafał Trzaskowski jest świetnym kandydatem by dopełnić dzieła zniszczenia. My w Warszawie już poznaliśmy jego „możliwości”. Będzie okazja opowiedzieć o jego sukcesach wszystkim Polakom - wtóruje radny PiS Błażej Poboży.

Przeczytaj tez o zakazach jakie Trzaskowski szykował warszawiakom

W ratuszu prezydent ma wiernych obrońców. - Prezydenturą w Warszawie Trzaskowski pokazał, że z kryzysowych sytuacji wychodzi obronną ręką. Jest zdeterminowany, otwarty, nie boi się podejmować decyzji. Ma w sobie twardość i odpowiedzialność a przy tym zna świetnie funkcjonowanie państwa od strony urzędów państwowych i samorządu - mówi o nim wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. On z tego startu jest zadowolony.  - To na pewno dla Rafała nie była łatwa decyzja. Ale wyważył wszystkie za i przeciw. I widzę jak bije od niego wola zwycięstwa! - dodaje wiceprezydent Rabiej.

- Już raz prezydent Warszawy został prezydentem Polski, wierzę że i tym razem tak będzie. Rafał Trzaskowski jest świetnym kandydatem na tę funkcję - stwierdza Jarosław Szostakowski, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy.

Jak teraz będzie funkcjonował urząd miasta? - Prezydent nie wyklucza urlopu z ratusza na pewien czas. Ale i tak wszystko będzie działać jak dotąd. A gdy będzie musiał wyjechać na parę dni, są jego zastępcy – słyszymy w ratuszu.

Lokale na Bulwarach Wiślanych szykują się do otwarcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE