W tym roku defilada przejdzie przez Wisłostradę

i

Autor: WikipediaCC/Raf24 W tym roku defilada przejdzie przez Wisłostradę

"To moje marzenie". Trwają przygotowania do defilady z okazji Święta Wojska Polskiego [AUDIO]

2018-08-08 10:07

Na warszawskim lotnisku w Babicach trwa odliczanie do Wielkiej Defilady z okazji Święta Wojska Polskiego. Najlepsi żołnierze w pocie czoła przygotowują się do parady, która w tym roku zamiast Alejami Ujazdowskimi przejdzie Wisłostradą. Mimo, że żołnierze będą mieli do pokonania o kilkaset metrów dłuższą trasę, cieszą się ze zmiany. Rozmawiała z nimi nasza reporterka Aleksandra Galant.

- Biorąc pod uwagę to, że jest to miejsce bardziej dostępne dla widzów i społeczeństwa, każdego z nas zmotywuje widownia i aplauz publiczności. To miejsce daje większą możliwość, że będzie nas obserwować... większa ilość ludzi - mówi pułkownik Leszek Szcześniak, odpowiedzialny za przygotowanie żołnierzy do Defilady.

To duże wyzwanie, bo wszyscy biorący w niej udział muszą przestrzegać ściśle określonych reguł. - Tempo marszu kroku defiladowego to 112, 116 kroków na minutę; podniesienie stopy 10 centymetrów; sylwetka nienaganna, wyprostowana; zachowane kwestie związane ze zwróceniem głowy; odstawienie nogi przy komendach baczność i spocznij - wylicza Szcześniak.

W Defiladzie wystąpi 1000 najlepszych żołnierzy z całego kraju. Podczas marszu muszą zachować powagę, ale według starszego szeregowego Marcina Kaczmarskiego, nie sposób ukryć radości z udziału w święcie. - Kamienna twarz, to może nie przesadzajmy, trzeba się uśmiechać. Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy brać udział w tak fantastycznym przedsięwzięciu - mówi.

>>> Awionetka przeleciała nad Lotniskiem Chopina. Pilotowi grozi do trzech lat więzienia

Oprócz piechoty, 15 sierpnia będzie można zobaczyć 200 najważniejszych wojskowych pojazdów. Dodatkowo na niebie zaprezentuje się 100 samolotów i śmigłowców.

Jakie nastroje panują wśród żołnierzy? Przekonajcie się sami i posłuchajcie materiału Aleksandry Galant:

Czytaj też: Upały nie odpuszczają... IMiGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia! [WIDEO]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany