Oddali uroczego Denisa do schroniska bo był stary. "Jak zepsutą rzecz"

2021-09-28 17:12
Staruszek Denis szuka kochającego domu
Autor: napaluchu.pl Staruszek Denis szuka kochającego domu

Denis ma już swoje lata, ale czy to oznacza, że nie zasługuje na ciepły kąt i odrobinę miłości? 14-letni, schorowany pies trafił do Schroniska na Paluchu na początku maja. Byli właściciele oddali go, jak niepotrzebną rzecz. Denis nie jest już energicznym młodzieniaszkiem i potrzebuje szczególnej opieki ze strony człowieka. Czy ktoś odmieni jego smutny los?

Serce się kraje, na widok smutnych oczu schorowanego Denisa. 14-letni pies swoją jesień życia spędza za zimnymi kratami kojca. Ludzie, który niegdyś adoptowali go jako szczeniaka, zawiedli jako opiekunowie. Pies przez lata był nieleczony i niesczepiony, a gdy pojawiły się poważne problemy zdrowotne oddali go, jak zepsutą rzecz.

Denis potrzebuje nie tylko ciepłego kąta i miłości ze strony człowieka, ale przede wszystkim pomocy i opieki. Staruszek słabo chodzi. Właściwie nie jest już w stanie sam się poruszać. Chodzi tylko na uprzęży z podtrzymywanym tyłem. Denis jest w trakcie rehabilitacji. Jedną z jej form, oprócz bieżni wodnej i laserów, mogą być regularne spacery z asystą.

Co więcej, psi senior ma bardzo chore serduszko. Dodatkowo na odcinku szyjno-piersiowy ma zwyrodnienia oraz liczne przepukliny z dużym uciskiem i spłaszczeniem rdzenia kręgowego. Ze względu na jego wiek, zabiegi chirurgiczne nie są wskazane.

"Tyle w życiu przeszedł, więc pora, żeby chociaż na koniec miał godne i dobre życie. To kochany i dobry psiak, który jak każdy inny potrzebuje czułości i czasu blisko człowieka. W domu będzie potrzebował najlepszej opieki. Poszukujemy kogoś, kto wie, jakie potrzeby ma schorowany, niechodzący stary pies" - czytamy na Facebooku grupy Geriatria Schroniska Na Paluchu.

Denis to kochany i dobry towarzysz człowieka. Spokojnie daje się wykąpać i brać na ręce. Zasługuje na spokojną emeryturę u boku kochającego właściciela. Czy znajdzie się ktoś, kto odmieni jego los?

W sprawie adopcji należy kontaktować się z wolontariuszami Schroniska:

  • Moniką (667 473 808)
  • Anną (501 175 692)
  • Dominiką (512 647 947)

Można równie zadzwonić do Biura Przyjęć i Adopcji Zwierząt (573 172 220).

Sonda
Czy adoptowałeś kiedyś psa/kota?
Super Raport 28.09 (Goście: Jerzy Miller - były szef MSWiA, dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Katarzyna Lubnauer
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE