Wielka awaria w centrum Warszawy. Woda zalewa Śródmieście

Poważna awaria wodociągowa w ścisłym centrum Warszawy. Na ulicy Królewskiej woda wylewa się spod jezdni. W pobliżu skrzyżowania z Krakowskim Przedmieściem zalana została jezdnia oraz chodnik. Służby zdecydowały się na wyłączenie ruchu na obu ulicach. Występują spore utrudnienia w kursowaniu autobusów WTP.

Do awarii wodociągowej w centrum Warszawy doszło we wtorek, 28 września przed południem. Woda niespodziewanie zaczęła wydobywać się spod latarni na ulicy Królewskiej w pobliżu skrzyżowania z Krakowskim Przedmieściem. Zalana została jezdnia oraz chodnik, a hektolitry brudnej wody spływają na Krakowskie Przedmieście. Woda podmyła też słup oświetleniowy, który przechylił się w kierunku jezdni.

- Na miejscu są już służby wodociągowe, policja, straż miejska oraz nadzór komunikacji miejskiej - poinformował portal TVN Warszawa.

Na razie nie są znane przyczyny awarii na ul. Królewskiej. Zablokowany został ruch pomiędzy placem Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem oraz na samym Trakcie Królewskim. Występują utrudnienia w kursowaniu autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autobusy wymienionych linii zostały skierowane na trasy objazdowe:

  • linie 106 i 302 ⇒ Młynów / Emilii Plater: … – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – …⇒ Browarna / PKP Olszynka Grochowska: … – Królewska – pl. Piłsudskiego – marsz. Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – …
  • linia 111 w obydwu kierunkach: … – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – pl. Bankowy – …
  • linie 128 i 175 ⇒ pl. Piłsudskiego: … – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – marsz. Focha – PL. PIŁSUDSKIEGO.
Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?

Kolejny raz zalało Waszyngtona. Kiedy remont feralnej magistrali?

To nie koniec problemów warszawskich wodociągów. W poniedziałek wieczorem zalaniu uległa Al. Waszyngtona na odcinku parku Skaryszewskiego. To kolejna awaria w tym miesiącu. - Doszło do awarii magistrali o średnicy 50 cm. W związku z zajściem nie było przerw w dostawie wody. Jest to kolejna awaria w ciągu kilku tygodni, w związku z czym podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu modernizacji linii. Jej najstarszy odcinek został zbudowany w 1954 r. Przetarg na wyłonienie wykonawcy nie został jeszcze ogłoszony - powiedział Marek Smółka z MPWiK.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE