Woda zamiast paliwa w dystrybutorze na stacji pod Warszawą. Auta klękały

2021-09-28 14:43
Szokująca pomyłka na znanej stacji paliw. Zatankowałeś? Możesz mieć problem!
Autor: Artur Hojny / Super Express Szokująca pomyłka na znanej stacji paliw. Zatankowałeś? Możesz mieć problem!

Fatalna pomyłka na stacji paliw Shell. Klienci, którzy w zeszłym tygodniu uzupełniali swoje baki na jednej z legionowskich stacji, musieli być w wielkim szoku. Jak się okazało, przez dwa dni sprzedawano tam paliwo zmieszane z wodą. Niektóre samochody nawet nie wyjechały ze stacji o własnych siłach, musiała je zabrać laweta. Koncern przeprasza za błąd oraz obiecuje rekompensatę.

Fatalna pomyłka na stacji paliw Shell w Legionowie

To miało być rutynowe tankowanie, tak jak każde inne. „Ostrzegam wszystkich kierowców przed stacją Shell w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 4A. Mój dziadek zatankował 50 litrów diesla i niestety ze stacji odjechał, ale na lawecie. Klient za nim miał tę samą sytuację” - napisała Jagoda, mieszkanka miasta. Kobieta od razu udała się do mechanika. Diagnoza była szokująca - okazało się, że w zatankowanym paliwie była... woda! 

Pani Jagoda nie była jedyną, która się na to natknęła, a o problemie poinformowało jeszcze kilka innych osób. Mieszanka wodno-dieslowa była sprzedawana w zeszłą środę i czwartek. Woda w zbiorniku paliwa jest dużym zagrożeniem dla samochodu. 

Rafał Mądry, samochodowy ekspert „Super Expressu”
Rafał Mądry, samochodowy ekspert „Super Expressu”

- Woda w zbiorniku paliwa w prosty sposób może spowodować unieruchomienie samochodu. Zaczerpnięta przez układ paliwowy wpływa na korozję tego układu, powoduje nierówną pracę silnika, może doprowadzić do zatarcia pompy paliwa, z czasem do uszkodzeń wtryskiwaczy, a co za tym idzie awarii silnika (wszystko zależy od poziomu skomplikowania układu napędowego pojazdu). Nie należy liczyć na to, że woda sama odparuje z układu paliwowego i sprawa sama się rozwiąże. Zbiornik paliwa oraz cały układ paliwowy powinien zostać oczyszczony w warunkach warsztatowych - mówi Rafał Mądry.

Sprawa została zgłoszona bezpośrednio do firmy. - Do zbiornika na paliwo Shell V-Power Diesel dostała się woda. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia od klienta wstrzymano możliwość tankowania tego paliwa. Obecnie trwa ustalanie dokładnych przyczyn przez zewnętrznych serwisantów - informuje Gabriela Strokirk, rzecznik prasowa Shell. - Klientów, którzy tankowali to paliwo 21 i 22 września, prosimy o kontakt poprzez biuro obsługi klienta lub bezpośrednio z kierownikiem przedmiotowej stacji w Legionowie. Dotychczas reklamacje złożyły cztery osoby - dodaje Gabriela Strokirk.

EKG 2021. Adam Czyżewski. Chcesz płacić mniej za paliwo? Główny ekonomista Orlen wyjaśnia skąd różnice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE