syrena

i

Autor: Pixaby

Pamięć poległych

Dlaczego wyją syreny w Warszawie? Godzina „W”. Powstanie Warszawskie 2022

2022-08-01 15:58

Dlaczego wyją syreny alarmowe 1 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00? Sygnał słychać w całej Warszawie! 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego przypada 1 sierpnia. W tym roku wypada w poniedziałek. To właśnie dlatego o godzinie 17.00 w całej Warszawie oraz wielu miastach w całej Polsce wyją syreny. Nadawany jest sygnał ciągły, trwający minutę lub trzy (w zależności od miejsca).

Dlaczego wyją syreny alarmowe w Warszawie i innych miejscach w Polsce? 1 sierpnia 2022 roku, w poniedziałek, syreny wyją o godzinie 17.00. Jakie wydarzenie upamiętnia wycie syren? Czy to oznacza zagrożenie? A może są to ćwiczenia? Sprawdź dlaczego wyją syreny 1 sierpnia 2022.

Dlaczego wyją syreny 1 sierpnia 2022 w Warszawie?

W Polsce syreny alarmowe możemy usłyszeć głównie wtedy, gdy obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń dotyczących historii naszego kraju. Dzieje się tak i w tym roku podczas 78 rocznicy Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godzinie 17:00, w Godzinę "W", wyją syreny, by uczcić pamięć poległych Powstańców Warszawskich. Słyszymy ciągły, jednominutowy lub trzyminutowy sygnał (w zależności od miejsca). W czasie, gdy będą wyły syreny w Polsce zatrzyma się większość przechodniów, samochodów oraz komunikacja publiczna.

Powstanie Warszawskie 1944. Co się wtedy stało?

Powstanie Warszawskie było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Największa operacja militarna Armii Krajowej. Swoim maksymalnym zasięgiem objęła część lewobrzeżnych dzielnic miasta, niewielki obszar prawobrzeżnej Warszawy, a także Puszczę Kampinoską, Legionowo i okolice Marek. Była to największa bitwa, stoczona podczas II wojny światowej przez organizację podziemną z wojskami okupacyjnymi.

Sonda
78. rocznica Powstania Warszawskiego. Czy weźmiesz udział w obchodach?
Godzina "W" - Warszawa 2022. Miasto wstrzymało oddech!