Nadchodzi ATAK ZIMY, to już nie są żarty. Wiemy, kiedy spadnie pierwszy śnieg! IMGW wydał ostrzeżenia

Jaka będzie zima 2020/2021? Czy spadnie śnieg? Prognozy są miażdżące. WAŻNY komunikat
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Jaka będzie zima 2020/2021? Czy spadnie śnieg? Prognozy są miażdżące. WAŻNY komunikat

W nadchodzący weekend do Polski może zawitać zima; z bieżących prognoz synoptyków wynika, że możemy się wkrótce spodziewać opadów śniegu. Mroźna aura może się utrzymać nawet do 6 grudnia.

Jak prognozuje IMGW w sobotę temperatura ma wynieść od 2 do 7 stopni Celsjusza. Jednak temperatura odczuwalna może być o wiele niższa przez porywisty wiatr. Jeszcze gorzej może być w niedzielę, kiedy na termometrach nie zobaczymy więcej jak 5 kresek. Synoptycy ostrzegają też o nocnych przymrozkach. Temperatura niemal w całym kraju spadnie poniżej zera. 

Pracowity weekend drogowców. Ogromne utrudnienia na warszawskich drogach

Nadchodząca zima to efekt przechodzącego przez nasz kraj frontu atmosferycznego, który wprowadza wilgotne powietrze znad Atlantyku. Od soboty trafi do nas też chłodniejsze powietrze znad Morza Arktycznego. 

Polska: Pogoda na piątek. Zima nadciąga WIELKIMI krokami [GRAFIKA]

Według prognoz w weekend możemy się spodziewać pierwszych przelotnych opadów śniegu! Zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę. Nie będzie to jednak śnieg jakiego pewnie wiele dzieci oczekuje. Biały puch raczej będzie wymieszany z deszczem i utworzy nieprzyjemną pluchę. 

Warszawa: Pogoda na piątek! Pogodowy ARMAGEDON! [GRAFIKA]

Z uwagi na wahania temperatury i mieszane opady jest duże ryzyko oblodzenia dróg. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się też wymianę opon na zimowe, kto jeszcze tego nie zrobił. 

Dwóch bandziorów groziło bronią właścicielowi pizzerii. Nadal są na wolności. Gdzie jest policja? [WIDEO Z MONITORINGU]

Super Raport 26.11 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Sławomir Nitras - Platforma Obywatelska)