Dolar pomógł zlikwidować nielegalny magazyn z tytoniem. Wartość rynkowa towaru to blisko 12 milionów złotych

i

Autor: KAS.GOV.PL Dolar pomógł zlikwidować nielegalny magazyn z tytoniem. Wartość rynkowa towaru to blisko 12 milionów złotych

KOMISARZ ALEX

Dolar pomógł zlikwidować nielegalny magazyn z tytoniem. Wartość rynkowa towaru to blisko 12 milionów złotych

2023-02-27 10:48

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa i Straż Graniczna zlikwidowały magazyny z gigantyczną ilością tytoniu. Wartość rynkowa przejętego towaru to blisko 12 milionów złotych! Gdyby całość trafiła do obrotu, budżet państwa został uszczuplony o blisko 18 milinów złotych. Funkcjonariuszy w akcji wspierał pies Dolar.

Warszawa. Zlikwidowali nielegalne magazyny z tytoniem

Funkcjonariusze KAS i Służba Graniczna kontrolowały posesję na terenie powiatu wołomińskiego. W jednej z hal magazynowych odkryli prawie 16 ton ciętego tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.

Czworonożny funkcjonariusz Dolar, przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych, wskazał kolejny magazyn. Funkcjonariusze znaleźli w nim kartony na paletach, wypełnione ciętym tytoniem do palenia – przekazało Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa.

Gdyby tytoń trafił do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby blisko 18 milionów złotych.

Zabezpieczony towar trafił do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Sprawa jest rozwojowa.

Wielkie uderzenie w nielegalną fabrykę papierosów pod Warszawą

To jednak nie pierwszy raz kiedy funkcjonariusze rozbili nielegalny biznes tytoniowy. Tym razem była to wielka akcja stołecznej policji. Fabryka papierosów bez akcyzy znajdowała się w Słupnie.

Gdy mundurowi wkroczyli do akcji w ich ręce wpadło 5 osób. Dwie z nich były poszukiwane listami gończymi. Zatrzymani usłyszani litanię zarzutów, m.in. paserstwo akcyzowe i nielegalne wyrabianie papierosów. Na biznesie mogli zarobić setki tysięcy złotych.

Sonda
Czy kupujesz nielegalne papierosy pochodzące z przemytu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany