Dom Dziecka przy Łukowskiej potrzebuje pomocy. Ruszyła zbiórka [AUDIO]

2019-01-02 9:35
Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka przy Łukowskiej, zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com/FeeLoona Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka przy Łukowskiej, zdjęcie ilustracyjne

Szampon do włosów czy pasta do zębów - w Domu Dziecka przy Łukowskiej brakuje produktów codziennego użytku. Pomocną dłoń wyciągnął Urząd Dzielnicy Praga Południe, który rozpoczął zbiórkę. W akcję chętnie zaangażowali się także mieszkańcy.  

Urząd Dzielnicy Praga Południe  rozpoczął zbiórkę na rzecz dzieci z Domu Dziecka przy ulicy Łukowskiej. Akcja jest nietypowa. Nie brakuje zabawek, ale produktów niezbędnych do zwykłego, codziennego funkcjonowania. 

- Potrzebne są żele pod prysznic, szampony, mydełka, pasty do zębów, szczoteczki... drobne słodycze - mówi Ewelina Lanc, pomysłodawczyni akcji.

Zapał mieszkańców już przeszedł oczekiwania urzędników. Darów było wiele, a będzie jeszcze więcej! Dziś w praskim ratuszu stoją już kolejne kartony - jeden na słodycze, drugi na chemię. Produkty można przynosić do wydziału obsługi mieszkańców. 

Urząd dzielnicy jest otwarty także na inne formy pomocy. 

- Mamy jedną firmę, która zgłosiła się do nas jako sponsor. Wiemy, że chcą przekazać artykuły gospodarstwa domowego, chemię, papier toaletowy. To wszystko jest bardzo potrzebne - dodała Ewelina Lanc. 

Zbiórka potrwa do 18 stycznia, ale urzędnicy zapowiadają, że jeśli mieszkańcy nie zwolnią tempa i wciąż będą przynosić dary - akcja zostanie przedłużona. Pomysłodawczyni projektu podkreśla, że wszelkie dodatkowe propozycje pomocy można zgłaszać na adres mailowy tkucharski@umwarszawa.pl

Z Eweliną Lanc, pomysłodawczynią projektu, rozmawiała nasza reporterka Aleksandra Galant. 

POSŁUCHAJ: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE