Dramat w czasie kontroli. Bezlitośni sprawcy zaatakowali policjantów. W ruch poszedł gaz

2021-01-24 14:00 Alicja Guz
Dramat w czasie kontroli. Bezlitośni sprawcy zaatakowali policjantów. W ruch poszedł gaz
Autor: policja.pl zdjęcie ilustracyjne

Policjanci nie mają lekko. Przykładem może być sytuacja, która wydarzyła się podczas rutynowej kontroli auta. Jadący nim mężczyźni od samego początku zachowywali się niezwykle agresywnie w kierunku funkcjonariuszy. Na szczęście szybko zostali obezwładnieni. Co dokładnie się tam wydarzyło?

Zaatakowali policjantów

Praca policjanta jest niebezpieczna i nieprzewidywalna. Rutynowa kontrola pojazdu w Grodzisku Mazowieckim mogła zakończyć się tragicznie. Policjanci podczas nocnej służby zatrzymali do kontroli kierowcę hondy. Nic nie wskazywało na to, że w tym przypadku sytuacja przybierze niespodziewany obrót. - Podczas przedstawiania się funkcjonariuszy, pasażer pojazdu zaczął zachowywać się wulgarnie i wyszedł z samochodu. Mężczyzna nie reagował na polecenia, zaczął krzyczeć i odpychać interweniującego policjanta, a następnie wyjął z kieszeni i rozpylił gaz w jego stronę - wyjaśniła asp.sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej policji.

Agresywni mężczyźni zatrzymani

Policjanci nie patyczkowali się z agresywnym 42-latkiem. Postanowili go zatrzymać. To nie spodobało się 38-letniemu kierowcy hondy. Próbował on uwolnić swojego kolegę, odpychając funkcjonariuszy. Jego działania skończyły się na tym, że również został zatrzymany. - Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi - przekazała asp.sztab. Katarzyna Zych. Agresywni mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych, za co grożą im nawet 3 lata więzienia.

Pogrzeb Marii Koterbskiej