Dramat w stolicy. Gęsty smog unosi się nad miastem. Wszyscy się podusimy?

2021-02-03 11:15 Norbert Amlicki
Smog w Warszawie
Autor: NOWA TV 24 GODZINY Smog w Warszawie

Jakość powietrza w stolicy pozostawia sporo do życzenia. Ale w środę jest już apogeum! Powietrze jest tak zanieczyszczone, że można je nożem ciąć. W ciągu dnia będzie jeszcze gorzej. Jeśli możecie, to zostańcie w domu bo się udusicie.

Ogrom zanieczyszczeń

Wysoka wilgotność powietrza i niska temperatura sprawia, że podnosi się poziom smogu w Warszawie. W czasie smogu w powietrzu unosi się mnóstwo zanieczyszczeń powietrza, głównie PM10. PM10 to zanieczyszczenia powietrza o średnicy 10 mikrometrów (jedna tysięczna milimetra) lub mniej. Przyjętą dobową normą jakości powietrza (CAQI) dla PM10 - 50 µg/m³(to jest 100%). Dziś te wartości są znacznie przekroczone. A to dopiero początek smogowego Armagedonu.

Gigantyczny smog

Od samego rana normy zanieczyszczeń są przekroczone o prawie 100 proc! O godz. 11 czujniki jakości powietrza przy ul. Krochmalnej wskazały aż 170% przekroczonej normy zanieczyszczeń PM10. W ciągu dnia wartości te będą rosnąć. O godz. 13 normy zanieczyszczeń PM10 wskażą 180%. Apogeum przyjdzie między godz. 17-18. Wtedy normy zanieczyszczeń zostaną przekroczą dwukrotną wartość, a mierniki wskażą aż 202%.

Czy powietrze wróci kiedyś do normy?

Serwis airly.org prognozuje, że zanieczyszczenie powietrza wróci do normy w czwartek koło godz 7 rano. Z biegiem dnia poziom zanieczyszczenia będzie wzrastał. Także mieszkańcy długo nie nacieszą się w miarę czystym powietrzem

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE