Dramatyczne chwile w Sierpcu! Policjanci przez ponad 35 kilometrów pilotowali rodzącą kobietę do szpitala

i

Autor: POLICJA Dramatyczne chwile w Sierpcu! Policjanci przez ponad 35 kilometrów pilotowali rodzącą kobietę do szpitala

POLICJANCI NA MEDAL

Dramatyczne chwile w Sierpcu! Policjanci przez ponad 35 kilometrów pilotowali rodzącą kobietę do szpitala

2023-03-26 19:36

Policjanci z Sierpca i Płocka pomogli rodzącej kobiecie, którą mąż przewoził do szpitala. Życie dziecka, jak i również kobiety, było zagrożone. Funkcjonariusze uruchomili sygnały świetlne i dźwiękowe, i przez ponad 35 kilometrów pilotowali samochód do pobliskiego szpitala.

Sierpc. Policjanci pomogli rodzącej kobiecie

We wtorek, 21 marca, do dyżurnego sierpeckiej komendy wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z rodzącą kobieta. Zgłaszający mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i przerażony zaistniałą sytuacją. Dyżurny podjął natychmiastową decyzję i skierował policjantom pilotaż samochodu z rodzącą kobieta do szpitala w Płocku.

Liczyła się każda minuta, zwłaszcza że natężenie ruchu o tej porze dnia jest duże i szybkie dotarcie do szpitala oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów było niemożliwe. Dyżurny z sierpeckiej komendy w tym czasie skontaktował się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Płocku i poprosił o wsparcie w pilotażu. Mundurowi powiadomili również szpital, którego personel czekał na przyjazd kobiety. Po bezpiecznym dojechaniu do placówki, rodzącą kobietą zajęli się lekarze – przekazała asp. Katarzyna Krukowska z mazowieckiej policji.

Jak się dowiedzieliśmy, kobieta na czas znalazła się w szpitalu, gdzie udzielono jej fachowej pomocy medycznej. Po porodzie mąż kobiety zadzwonił do sierpeckiej komendy i podziękował funkcjonariuszom za udzielone wsparcie.

Kobieta urodziła zdrowego synka. Gratulujemy!

Sonda
Czy wszystkie interwencje policjantów powinny być nagrywane?
Nasi Partnerzy polecają