Dzieci pobiły się pod szkołą, poszło o... piłkę. Musiała interweniować policja

i

Autor: Straż Miejska, Warszawa Dzieci pobiły się pod szkołą, poszło o... piłkę. Musiała interweniować policja

Jeden z chłopców miał dwa noże!

Dzieci pobiły się pod szkołą, poszło o... piłkę. Musiała interweniować policja

2023-03-23 16:22

Do szokującego incydentu doszło pod jedną ze szkół podstawowych na Pradze-Północ w Warszawie. 10-latek pobił dwóch innych chłopców! Jak ustalili strażnicy miejscy, powodem konfliktu pomiędzy dziećmi była… piłka. Co więcej, czwarty z zastanych na miejscu awantury chłopców przyznał się funkcjonariuszom do posiadania dwóch noży! Strażnicy miejscy nie mieli wyjścia. Wezwali policję.

Praga-Północ. Bójka dzieci pod szkołą

Szokująca sytuacja miała miejsce 20 marca nieopodal jednej ze szkół podstawowych na Pradze-Północ. Strażnicy miejscy patrolujący okolicę nagle usłyszeli przeraźliwy krzyk kobiety: „Co ty robisz, nie bij ich!”. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli sprawdzić, co się dzieje.

- Na chodniku obok szkoły stało czterech chłopców. Dwóch z nich miało zaczerwienione buzie i płakało. Kobieta wyjaśniła, że pobił ich stojący obok 10-latek - przekazała insp. Justyna Faltynowska, która podjęła tę interwencję.

10-latek, który pobił dwóch innych chłopców, wyjaśnił strażnikom, że między nim a dwójką braci w wieku 8 i 10 lat doszło do konfliktu o piłkę. Postanowił więc sam „wymierzyć sprawiedliwość”. Co więcej, z relacji strażników wynika, że agresywny 10-latek nie wykazywał skruchy i wydawał się rozbawiony całą sytuacją!

Dziecko nosiło ze sobą noże!

Sytuacja zrobiła się jeszcze poważniejsza, gdy czwarty z zastanych na miejscu awantury chłopców, przyznał się do posiadania dwóch noży!

- Cała czwórka została zaprowadzona do dyrektorki placówki, która wezwała opiekunów. Strażnicy przeprowadzili z nieletnimi rozmowę wychowawczą i wezwali patrol policji, któremu przekazano sprawę. Przypadkiem najbardziej agresywnego 10-latka zajmą się policyjni specjaliści od patologii w rodzinie - przekazała Straż Miejska.

Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają