Potrącenie pieszego. W akcji śmigłowiec LPR. Poszkodowany jest w stanie krytycznym

i

Autor: TADEUSZ MRÓZ Potrącenie pieszego. W akcji śmigłowiec LPR. Poszkodowany jest w stanie krytycznym

Dramatyczny wypadek pod Pruszkowem. Wjechał oplem w pieszego na pasach. W akcji śmigłowiec LPR

2022-02-14 19:55

Dramatyczna akcja ratunkowa pod Pruszkowem. W poniedziałek (14 lutego) Dawidach na przejściu dla pieszych osobowy opel wjechał w pieszego. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami czaszki trafił do szpitala. Na miejsce przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była zupełnie zablokowana.

Do dramatycznego zdarzenia doszło tuz przed godziną 18 na ul. Warszawskiej w Dawidach, pow. pruszkowski. Pieszy przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu. Wtedy doszło do tragedii. - Kierujący oplem uderzył w pieszego znajdującego się na pasach. Poszkodowany został zabrany do szpitala - przekazał Rafał Rutkowski ze stołecznej policji.

Z ustaleń reporterów "Super Expressu" wynika, że na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia oraz śmigłowiec LPR. Poszkodowanego w stanie krytycznym żółty helikopter zabrał do szpitala przy ul. Szaserów na Pradze-Południe.

Kierowca opla został przebadany przez policję alkomatem. - W chwili wypadku był trzeźwy - przekazał Rafał Rutkowski. Na razie nie wiadomo, w jakich dokładnie okolicznościach doszło do tego dramatu.

Dramatyczny wypadek pod Warszawą

Biegli policyjni ustalą, czy kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości. W terenie zabudowanym można poruszać się do 50 km/h.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE