WARSZAWA: Drogowe bagno na Ursynowie

2012-11-17 2:00

T o absurd rodem z PRL-u! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybudowała wiadukt na ulicy Poloneza, ale dzielnica nie dobudowała do niego dojazdów, w efekcie... prowadzi donikąd. Jednak jeżeli ktoś myśli, że brakujący kawałek drogi w końcu zrobiono, to jest w błędzie. Mało tego, nieskończoną inwestycję... właśnie oddano do użytku.

200 metrów! Raptem tyle brakuje, by kierowcy w cywilizowany sposób dostali się do nowego wiaduktu. Niestety, zamiast normalnej jezdni, muszą jeździć po błocie i olbrzymich wertepach. - Tu przydałaby się terenówka - mówią, nie mogąc uwierzyć w to, co widzą.

Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie będą musieli przyzwyczaić się do wybojów. Powód? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybudowała wiadukt, ale dzielnicy, która zarządza drogą, zabrakło pieniędzy na niewielki fragment do ulicy Ludwinowskiej. W planach Ursynowa jest co prawda poszerzenie ulicy Poloneza do dwóch pasów w obu kierunkach i utwardzenie jej. Niestety, nie nastąpi to w najbliższej przyszłości, bo budżet po ostatnich cięciach jest w dzielnicy dużo skromniejszy i urzednicy nie widzą szans na znalezienie dodatkowych funduszy na ten cel. A kierowcy? No cóż... muszą chyba kupić bardziej wytrzymałe auta, najlepiej z napędem na cztery koła.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE