Dworzec PKP, jakiego jeszcze nie widzieliście. Tak się teraz buduje [ZDJĘCIA]

2021-12-06 12:34
Dworzec PKP, jakiego jeszcze nie widzieliście. Tak się teraz buduje
Autor: AC Dworzec PKP, jakiego jeszcze nie widzieliście. Tak się teraz buduje

Takiego dworca PKP jeszcze nie widzieliście. W Pomiechówku pod Nowym Dworem Mazowieckim otwarto miniaturowy obiekt - kubistyczny, z charakterystycznie ściętym dachem, ze strefą dla najmłodszych, a do tego komfortowy, nowoczesny i bezpieczny. Utrzymany jest modnej szarości i bieli. Malutki, ale doskonale spełniający swoją rolę.

W minionym tygodniu Polskie Linie Kolejowe otworzyły nowy dworzec kolejowy w Pomiechówku. Minimalistyczna bryła z elewacją wykonaną z szarej cegły i szkła od razu przyciąga uwagę podróżnych. Pod zadaszeniem znajdują się dwie przestrzenie - użytkowa do obsługi podróżnych oraz komercyjna. W niewielkim holu umieszczono kilkanaście siedzeń i kasę biletową. W ogrzewanym zimą i klimatyzowanym latem dworcu znalazła się też przestronna, bezpłatna toaleta oraz strefa dla rodzin z dziećmi - z zabawkami i przewijakiem dla najmłodszych. Obok przestrzeni dla pasażerów znajduje się też sklep oraz dwa inne lokale.

- Dworzec w Pomiechówku to kolejny dowód na to, jak wielką i pozytywną metamorfozę przechodzi polska kolej w ostatnich latach. To obiekt zaprojektowany w zgodzie ze współczesnymi standardami w zakresie obsługi podróżnych, na którym oczekiwanie na przyjazd pociągu będzie przyjemnością. Jestem przekonany, że nowy dworzec będzie dobrze służył mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Pomiechówek - mówił w czasie otwarcia Maciej Małecki z Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Na nowo zaaranżowano także przestrzeń przed dworcem, gdzie ułożono nową nawierzchnię. Umiejscowiono tam również kwietniki, stylistycznie nawiązujące do elewacji oraz wykonany ze stali nierdzewnej, przypominający nieco literę „S” zdrój uliczny z dodatkowymi funkcjami poidła dla czworonogów oraz mgłą zraszającą, przydatnymi w szczególności podczas letnich upałów.

Nowy dworzec jest całkowicie dostosowany do osób z niepełnosprawnościami i neutralny dla środowiska. Jego budowa pochłonęła ponad 11,7 mln zł.

Wyjątkowy dworzec. PKP otworzyły nową stację w Pomiechówku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE