Dzień bez Samochodu w Warszawie. Darmowe przejazdy komunikacją miejską

2021-09-22 8:14
Tramwaj
Autor: Chris flickr.com5 Tramwaj

W środę, 22 września, obchodzimy Dzień bez Samochodu. Jest to finał akcji popularyzującej wiedzę na temat zrównoważonego transportu. W związku z tym pasażerowie w całym kraju mogą liczyć na darmowe usługi komunikacyjne. Jakie udogodnienia czekają w tym roku na mieszkańców stolicy? Którymi pojazdami transportu publicznego pojedziemy za darmo?

W środę, 22 września, przypada ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jest to międzynarodowa kampania proekologiczna mająca na celu budowanie świadomości na temat szkodliwości spalin. Temat jest szczególnie bliski mieszkańcom miast, którzy narażeni są na negatywne działanie smogu. W związku z akcją mieszkańcy stolicy mogą liczyć na szereg udogodnień.

Do wydarzenia przyłączają się Koleje Mazowieckie. W ramach przygotowanej oferty podróżni będą mogli w środę podróżować za darmo pociągami na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin. W Warszawie warto pozostawić samochody na parkingach, a do pracy ruszyć komunikacją miejską. Tego dnia jest ona całkowicie darmowa. Kasowniki w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną wyłączone.

Bilet nie będzie również wymagany w pociągach WKD. Z kolei Nextbike szykuje nie lada gratkę dla fanów wycieczek rowerowych. Firma wprowadza tego dnia darmową godzinę na przejazdy rowerami m.in. w Konstancinie, Pruszkowie, Otwocku czy Grodzisku. Warszawski ratusz jak co roku dołącza do akcji. - Zachęcam zmotoryzowanych do przesiadki do komunikacji. A osobom korzystającym na co dzień z transportu publicznego dziękuję za trafny wybór. Dzięki temu oddychamy w stolicy czystszym powietrzem i produkujemy mniej smogu - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Super Raport 21.09 (Goście: Jarosław Gowin - Porozumienie, Krzysztof Bosak - Konfederacja) Sedno Sprawy: Marcin Kierwiński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE