Dzień św. Krzysztofa. Dominikanie święcą nawet hulajnogi. Gdzie?

2021-07-24 18:59
Dzień św. Krzysztofa. Poświęcą samochody i hulajnogi
Autor: Dominikanie na Służewie Dzień św. Krzysztofa przypada 25 lipca. Z tej okazji po mszach będą święcone m.in. samochody i hulajnogi

W niedzielę, 25 lipca, będziemy obchodzić dzień św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców. Z tej okazji Dominikanie na Służewie będą święcić pojazdy. Co ciekawe, poświęcone zostać mają nie tylko samochody czy motocykle, ale także... hulajnogi i wózki. W jakich godzinach odbędą się święcenia pojazdów? Szczegóły w artykule.

W niedzielę, 25 lipca, obchodzimy dzień św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców. Dominikanie na Służewie postanowili wyjść naprzeciw oczekiwań kierowców i... poświęcić ich pojazdy.

Jak informują Dominikanie na Służewie w mediach społecznościowych, z okazji dnia św. Krzysztofa, w niedzielę, 25 lipca, po mszach św. o godz. 9:30, 14:00 i 18:30 kierowcy będą mieli możliwość poświęcenia przed kościołem swoich pojazdów. Woda święcona czeka nie tylko na kierowców samochodów i motocyklów, ale także rowerów, wózków i... hulajnóg.

Imieniny Krzysztofa to święto kierowców

Święty Krzysztof był męczennikiem żyjącym w III w.n.e. To święty Kościoła katolickiego i prawosławnego. Krzysztof po swojej męczeńskiej śmierci stał się patronem mostów, miast położonych nad rzekami, przewoźników, flisaków, biegaczy i żeglarzy, podróżników i pielgrzymów. Krzysztof jest również patronem dobrej śmierci – szczególnie na Wschodzie, a obecnie patronuje kierowcom.

25 lipca obchodzimy imieniny Krzysztofa, ale także Dzień Bezpiecznego Kierowcy. To święto obchodzone w Polsce jest od 2006 roku. Inicjatywa została podjęta przez krajowe Duszpasterstwo Kierowców, które współpracuje z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, oraz kierowcę rajdowego - Krzysztofa Hołowczyca, założyciela fundacji "Kierowca Bezpieczny".

Kierowcy ciężarówek pożegnali swojego kolegę. Przejmujący pogrzeb tragicznie zmarłego Roberta S.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE